Žurnāla "La Revue de la BNU" numura par jūgendstilu Strasbūrā un Rīgā prezentācija

14/05/2019
IzdrukātNosūtīt
"La Revue de la BNU" 2019. gada pavasara numura latviešu valodā vāka attēls
"La Revue de la BNU" 2019. gada pavasara numura latviešu valodā vāka attēls
1

Pirmdien, 20. maijā, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālē notiks Strasbūras Nacionālās un universitātes bibliotēkas žurnāla "La Revue de la BNU" pavasara numura, kas veltīts jūgendstilam Strasbūrā un Rīgā, latviešu izdevuma prezentācijas pasākums.

Atklāšanā piedalīsies žurnāla atbildīgais redaktors Kristofs Didjē (Christophe Didier), Francijas autorus pārstāvēs Strasbūras Nacionālās un universitātes bibliotēkas Mākslas, valodu un literatūras centra vadītāja Katrīna Sulē-Sandika (Catherine Soulé-Sandic). Latvijas autoru vidū arhitektūras un mākslas eksperti Jānis Krastiņš, Uģis Bratuškins, Sandra Treija, Silvija Grosa, Aija Brasliņa, Velta Raudzepa, Agate Eniņa un citi. Atklāšanas uzrunas teiks LNB direktors Andris Vilks, Kristofs Didjē un Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, vairāku jūgendstila arhitektūrai veltītu grāmatu autors Jānis Krastiņš.

"La Revue de la BNU" ir Strasbūras Nacionālās un universitātes bibliotēkas (Bibliothèque nationale et universitaire de Strasbourg, BNU) izdevums, kas iznāk divas reizes gadā. Žurnāla 2019. gada pavasara numurs ir veidots sadarbībā ar LNB un vienlaicīgi iznāk gan franču, gan latviešu valodā. Izdevuma speciālais laidiens ir veltīts konferencei "Rīga un Strasbūra: jūgendstils impēriju pierobežā", kas notika Strasbūrā 2018. gada novembrī.

BNU un LNB sadarbības numuru veido 16 augstvērtīgi, konferences referātos balstīti teksti par jūgendstila attīstību Rīgā un Strasbūrā. Rakstos ir pievērsta uzmanība kopīgajam un atšķirīgajam abu reģionu vēsturē, mākslā un arhitektūrā. Tas piedāvā aizraujošu skatījumu uz Latvijas jūgendstila mantojumu, iespēju to salīdzināt ar virziena izpausmēm Strasbūrā un Elzasā, kā arī veidot izpratni par stila savdabību abās pilsētās uz Eiropas jūgendstila metrapoļu fona. Izdevuma autoru vidū ir Francijas, Latvijas un Anglijas jūgendstila eksperti. Par Latvijas arhitektūru raksta Jānis Krastiņš, Uģis Bratuškins, Sandra Treija, Silvija Grosa un Agate Eniņa, bet dažādiem lokālās mākslas aspektiem pievēršas Aija Brasliņa, Velta Raudzepa, Katrīna Teivāne-Korpa un Dmitrijs Zinovjevs.

 

Papildu informācija:
Katrīna Teivāne-Korpa
K. Ubāna Mākslas lasītavas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67716156, 22323267
E-pasts: katrina.teivane-korpa@lnb.lv