"Trio Spectrum" kamermūzikas koncerts

17/06/2019
IzdrukātNosūtīt
"Trio Spectrum" kamermūzikas koncerts
"Trio Spectrum" kamermūzikas koncerts
1

17. jūnijā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) ar kamermūzikas koncertprogrammu "Meža prelūdija" uzstāsies "Trio Spectrum". Ieeja bez maksas.

Latvijas pirmatskaņojumi un īpašas iespēja dzirdēt reti atskaņotus latviešu komponistu darbus muzikālajā diapazonā no impresionisma līdz daudzpusīgajam modernismam – tas viss klausītājus sagaida "Trio Spectrum" kamermūzikas koncertprogrammā "Meža prelūdija".

Programmā ir iekļautas gleznainas kompozīcijas – impresionisma laikmeta britu komponistes Melānijas Bonis "Meža ainas" (Scènes de la Forêt) – Latvijas pirmatskaņojums, mūsdienu amerikāņu modernista Gerija Šokera "Ūdens mūzika" (Water Music) – Latvijas pirmatskaņojums, kā arī Eižena Boccas darbs mežragam ar klavierēm "Īrija" (En Irlande). Programmas centrā ir divi latviešu komponisti: Helmers Pavasars un viņa "Trīs skaņdarbi" flautai un klavierēm, kas uzrunā ar savu dzidrumu un sirsnību un Romualds Kalsons un viņa saturiski dziļais "Diptihs", kas Latvijā pagaidām ir skanējis tikai vienu reizi 2002. gadā. 

"Trio Spectrum" pamata sastāvā spēlē Latvijā pazīstamā un atzinību ieguvusī flautiste Liene Denisjuka-Straupe un izcilā kamermūziķe pianiste Kristīne Paula. Šim projektam trešais ansambļa dalībnieks ir piesaistīts mežradznieks Miks Bankevics.

Koncerts tiek īstenots ar Valsts Kultūras Kapitāla fonda atbalstu.

 

Papildu informācija:
Egils Štāls
Norišu centra projektu vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: egils.stals@lnb.lv  
Tālr. +371 26522995