Tikšanās bibliotekāru stāvā: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pieredze elektroniskās izdevniecības jomā

15/01/2018
IzdrukātNosūtīt
Tikšanās bibliotekāru stāvā: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pieredze elektroniskās izdevniecības jomā
Tikšanās bibliotekāru stāvā: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pieredze elektroniskās izdevniecības jomā
1

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā "Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze".

Pasākuma viesis būs profesors, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pētniecības centra vadītājs, Dr.sc.ing. Artis Teilāns ar kolēģiem. Sarunas galvenā tēma: publiski pieejamās sistēmas akadēmisko žurnālu un konferenču materiālu izdevējiem, kā arī zinātnisko publikāciju citējamība.

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt, kā iesaistīties un izmantot PKP (Public Knowledge Project, Publisko zināšanu projekts), kurā darbojas vairākas starptautiski pazīstamas ASV, Kanādas un Eiropas universitātes, nodrošinot piekļuvi atvērtu sistēmu kompleksam akadēmiskai izdevējdarbībai. Sistēmu komplekss sastāv no četrām atvērtā koda informācijas sistēmām konferenču norises procesu organizēšanai, e-žurnālu izdevniecības procesa organizēšanai un elektroniskai publicēšanai, grāmatu un monogrāfiju izdošanai un elektroniskai publicēšanai un sistēmas e-izdevumu metadatu apkopošanai. Vairāk informācijas par projektu: https://pkp.sfu.ca. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija šīs sistēmas izmanto kopš 2014. gada un labprāt dalās pieredzē, prezentējot interesentiem līdzšinējā veikuma rezultātus: http://journals.rta.lv.

Uz tikšanos īpaši aicinām skolu un augstskolu bibliotēku darbiniekus, dažādu zinātņu nozaru doktorantus, akadēmisko un zinātnisko izdevumu izdevējus, taču aizraujošo un atraktīvo profesora uzstāšanos būs saistoši noklausīties ikvienam bibliotekāram un pētniecības un elektroniskās izdevējdarbības interesentam.

Kā jau ierasts, tikšanās ievadā piedāvāsim LNB Bibliotēku attīstības centra galvenās bibliotekāres Elitas Vīksnas prezentāciju – Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavas jaunieguvumu apskatu.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv
Tālr.: 67716047

 

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!