Tiešsaistes nodarbības topošajiem juristiem zinātnisko darbu izstrādē

18/02/2021
Izdrukāt
Foto: F64
Foto: F64
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Nozaru literatūras centrs martā turpina sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docenti Dr.iur. Kitiju Biti un aicina ikvienu tiesību zinātņu studentu uz praktisko zinātniski pētniecisko darbu rakstīšanas skolu tiešsaistē. 2021. gada pavasara nodarbības notiks 11., 18., 25. martā un 1. aprīlī (ceturtdienās) no plkst. 18.00 līdz 20.00 Zoom platformā.

K. Bite vairāk nekā 5 gadus docē studiju kursu, kurā tiek apgūta pētnieciskā darba izstrādes metodoloģija un vairāk nekā 7 gadus vada studentu zinātniskos pētījumus.

Tiešsaistes nodarbībās varēs apgūt teoriju zinātniskajā metodoloģijā, kā arī veikt pētnieciskā darba praktisko izstrādi.

Nodarbību plānojums:

  • 1. nodarbība, 11. marts. Pētījuma būtība, pētījuma problēmas identificēšana, tēma un temats, zinātniski ticami avoti, pētījuma robežas.
  • 2. nodarbība, 18. marts. Pētījuma metodoloģija - objekts, priekšmets, mērķis, uzdevumi, jautājumi.
  • 3. nodarbība, 25. marts. Pētījuma metodes un tiesību normu interpretācijas metodes.
  • 4. nodarbība, 1. aprīlis. Pētījuma rezultātu prezentēšana.

LNB Ekonomikas un tiesību zinātņu lasītavas speciālisti iepazīstinās ar bibliotēkas pakalpojumiem un resursiem, brīvpieejas krājumu, informācijas meklēšanu elektroniskajā katalogā, kā arī ar tiešsaistes abonētajām un LNB veidotajām datubāzēm (tostarp, Nozaru literatūras datubāzi, e-grāmatām u. c.).

Lai piedalītos 1. nodarbībā, jāpieslēdzas Zoom interneta platformai 11. martā, sākot no plkst. 17.50. Saite tiešsaistes nodarbībai: https://rsu.zoom.us/j/95049785823.

Nākamo nodarbību pieslēgšanās saites tiks publicētas vēlāk, aicinām sekot informācijai LNB un RSU Facebook lapās.

Papildu informācija, rakstot uz e-pastu: bitija@inbox.lv.