ScienceDirect

Izdrukāt

ScienceDirect

Izdevējs: Elsevier B.V.
Apraksts: ScienceDirect datubāzē pieejami izdevniecības Elsevier pilnteksta žurnāli eksaktajās zinātnēs (vides zinātnē, bioloģijā, medicīnā, fizikā, matemātikā, u.c.), tehniskajās zinātnēs (datorzinātnē, inženierzinātnē, u.c.), sociālajās un humanitārajās zinātnēs (ekonomikā, antropoloģijā, mākslā, u.c.)
Tematiskais aptvērums: Eksaktās zinātnes, tehniskās zinātnes, sociālās un humanitārā zinātnes
Datubāzes veids: Pilnteksta datubāze
Satura veids: E-žurnāli
Aptvērums: 2002. - mūsdienas
Satura valoda: Angļu valoda
Saskarnes valoda: Angļu valoda
Piekļuve: Pieejama visās LNB lasītavās un LNB lasītājiem arī ārpus LNB telpām

Palīgs datubāzes izmantošanā (angļu val.)

 
Datubāze "ScienceDirect" 2017. gadā svin 20 gadu jubileju un piedāvā lietotājiem virkni uzlabojumu. Tie ne tikai akcentē kvalitatīvu, zinātniski pārbaudītu publikāciju nodrošinājumu, bet arī sniedz integrētas, sociālas un individualizētas metodes ikdienas pētniecībai.

 • Rakstu lapas skats
  Ņemot vērā lietotāju ieradumus, ScienceDirect piedāvā uzlabotu navigāciju skaitļu, tabulu un multimedijus saturošā informācijā. Sīktēli parādīti kontūrā ar ikonām, parādīti tabulu un multimediju paraksti skaidri pamanāmas norādes uz informāciju tabulās, kā arī multivides papildinājumu ikonas un paraksti. Matemātikas un fizikas formulas tagad ir vieglāk apskatāmas un eleganti noformētas ar Mathjax.
   
 • Rakstu metrika
  Visaptverošā rakstu metrika Plum Analytics tiek integrēta ScienceDirect caur Plum Print dinamisko vizualizāciju. PlumX Metrics nodrošina daudzveidīgu skatu uz publikāciju sniegumu, piedāvājot pētniekiem visaptverošāko, būtiskāko un ērtāko metriku visos pētījuma darbplūsmas posmos. Vairāk informācijas skatiet ŠEIT.
   
 • Personalizēti ieteikumi
  ScienceDirect, pamatojoties uz informāciju par lietotāja nesenajām aktivitātēm datubāzes saturā, nodrošina iespēju reģistrētiem lietotājiem saņemt e-pastu ar kontekstuāli atbilstošiem un personalizētiem grāmatu un rakstu ieteikumiem. Vairāk informācijas skatiet ŠEIT.
   
 • Tematiskās lapas
  ScienceDirect nodrošina iespēju saņemt jēdzienu skaidrojumus un priekšmetu pārskatus. Izmantojot dabīgās valodas apstrādi tematiskajās lapās datubāze integrē galvenos terminus no žurnālu rakstiem un precīzu definīciju no grāmatām, kā arī saistīto informāciju. Tā rezultātā pētniekiem, kuri vēlas paplašināt savas zināšanas zinātniskajā un tehniskajā terminoloģijā, ir iespējams saņemt jēdzienu skaidrojumus un priekšmetu pārskatus. Šobrīd ir vairāk nekā 80 000 ScienceDirect tematiskās lapas. To skaitā minamas tādas tēmas kā biomedicīna, neirozinātne, bioloģija, u.c. Tēmu kopsavilkumos sniegta virkne īsu, autoritatīvu izvilkumu no būtiskām nozaru speciālistu sarakstītām grāmatu nodaļām. Tēmu kopsavilkumi iegūti no Elsevier enciklopēdijām. Vairāk informācijas skatiet ŠEIT.