Vadītājs

Izdrukāt
Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks

A.Vilks ir dzimis 1957. gadā Rīgā. Kopš 1978. gada strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (tolaik V. Lāča Latvijas PSR Valsts bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā) un kopš 1989. gada ir tās direktors. Viņš ir doktorants un pasniedzējs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļā.

A. Vilks ir sekmējis un turpina sekmēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta Gaismas pils attīstību, kas ietver sevī bibliotēkas jaunās ēkas celtniecību, Gaismas tīkla un Nacionālās Digitālās bibliotēkas izveidi.

A.Vilks ir piedalījies un aktīvi piedalās dažādu valsts un starptautiskā mēroga organizāciju darbā.

Pašreizējie amati:

Iepriekš ieņemtie amati:

Apbalvojumi:

Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Latvijas Kultūras akadēmijas Goda profesors, Triju Zvaigžņu ordenis (IV), Atzinības krusts (II), Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Nīderlandes, Itālijas, Francijas un Zviedrijas valsts apbalvojumi, Barikāžu medaļa, Latvijas Republikas Ministru kabineta balva, Cicerona balva, Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" balva "Laiks Ziedonim" nominācijā par dzīvi literatūrā "Bize", Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā.

Publikācijas

 

IEPRIEKŠĒJIE BIBLIOTĒKAS VADĪTĀJI