Saruna "Literārā pastaiga pa Rīgu"

10/09/2019
Izdrukāt
Saruna "Literārā pastaiga pa Rīgu"
Saruna "Literārā pastaiga pa Rīgu"
1

26. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā (1. stāvā) notiks saruna "Literārā pastaiga pa Rīgu", kuras dalībnieki būs radošas personības, kuru darbos Rīgai veltīta īpaša uzmanība. Saruna būs LNB Atbalsta biedrības jau sestais pasākums cikla "Stāsta otra puse" ietvaros. Dalība bez maksas.

Uz tikšanos aicināta režisore Anna Viduleja, rakstnieks un grāmatas "Svina garša" autors Māris Bērziņš, rakstniece un grāmatas "Maskačkas stāsts" autore Luīze Pastore. Sarunu vadīs žurnāliste Liega Piešiņa, kura viesus aicinās kopīgi rast atbildes uz jautājumiem: kā literatūrā un kino atklājas Latvijas galvaspilsētas un tās sabiedrības portrets, vai Rīga var būt kā viens no grāmatas vai filmas varoņiem, kā Rīgu ietekmē vēstures notikumi, kā mainās tās vide, noskaņa un sabiedrība dažādos laikaposmos, kā attēloti dažādi Rīgas mikrorajoni un pilsētas kontrasti: 30-to gadu Rīga salīdzinājumā ar pilsētu kara laikā, Vecrīga iepretim "Maskačkai". 

Ciklā "Stāsta otra puse" sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta "otru pusi".

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām ir pieejama mājaslapā www.gaisma.lv, LNB Atbalsta biedrības Facebook kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām "Stāsta otra puses" sarunu tēmām un norises laikiem, aicinām pieteikties gaisma@gaisma.lv.

Sarunu ciklu "Stāsta otra puse" atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments.

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2017. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem un telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
Tālr.: 29355624
E-pasts: sanita@gaisma.lv