Sagatavots 2020. gada Periodikas rādītājs

11/06/2021
Izdrukāt
Sagatavots 2020. gada Periodikas rādītājs
Sagatavots 2020. gada Periodikas rādītājs
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliogrāfijas institūts ir sagatavojis gadskārtējo izdevumu "Periodikas rādītājs. 2020" (PDF). Izdevums apkopo informāciju par 2020. gadā Latvijā izdotiem laikrakstiem, žurnāliem  un citiem turpinājumizdevumiem, kā arī izdevumiem, kas izdoti 2018., 2019. gadā, bet LNB pieejami no 2020. gada un nav iekļauti iepriekšējo gadu "Periodikas rādītājos".

Bibliogrāfiskajā rādītājā iekļauti 1510 Latvijā izdoti, un 2020. gadā LNB reģistrēti laikraksti, žurnāli, biļeteni, rakstu krājumi un gada pārskatu apraksti. Izdevumam pievienoti vairāki palīgrādītāji: 

  • Personu rādītājs (norādīti izdevumu redaktori, to vietnieki, autori, atbildīgie par izdevumu, sastādītāji);
  • Nosaukumu rādītājs (norādīti izdevumu nosaukumi alfabētiskā secībā);
  • Izdevēju rādītājs (iekļauti gan institucionālie, gan individuālie izdevēji);
  • Izdošanas vietu rādītājs (pie katras izdošanas vietas norādīti tajā iznākošie izdevumi).

Tiešsaistē pieejamo izdevumu aprakstiem, ir pievienotas hipersaites.

"Periodikas rādītājs" adresēts plašam interesentu lokam – bibliotēku darbiniekiem, informācijas dienestiem, preses darbiniekiem, izdevējiem un citiem interesentiem.

2021. gadā izdevumam "Periodikas rādītājs" ir vairākas nozīmīgas jubilejas – aprit 20. gadadiena kopš rādītājs ir kļuvis par patstāvīgu izdevumu (no 1991. gada tas tika izdots iespiestā formā (pirms tam izdevums tika iekļauts rādītājā "Latvijas preses hronika")); izdevuma elektroniskajai versijai aprit 10. gadadiena, jo 2011. gadā tika sagatavota pirmā elektroniskā rādītāja publikācija par 2009. gadu.
 

PERIODIKAS RĀDĪTĀJS

 

Informāciju sagatavoja:
Ilona Dukure
Turpinājumizdevumu nodaļas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ilona.dukure@lnb.lv