Europeana Sounds

Izdrukāt
1
24.04.2014 Latvijas Nacionālā bibliotēka pievienojusies starptautiskajam projektam "Europeana Sounds"

Europeana Sounds jeb "Europeana skaņu ieraksti" projekta mērķis ir palielināt skaņu ierakstu apjomu Europeana; izveidot piekļuves kanālus un palielināt radošas tālāk izmantošanas iespējas esošajiem Europeana skaņu ierakstiem, kā arī ar to saistītiem materiāliem (nošu manuskripti u.c.); izveidot labās prakses sadarbības tīklu, iesaistot visas šajā jomā ieinteresētās puses, ar nolūku savākt, bagātināt un nodrošināt piekļuvi ievērojamam skaitam skaņu ierakstu, tādējādi atbalstot sabiedrības, radošo industriju un pētnieku vajadzības.

Projekts apkopos un nodrošinās brīvu piekļuvi tiešsaistē vairāk nekā 1 miljonam digitalizētu materiālu no vadošo Eiropas audio arhīvu un bibliotēku krājumiem. Projektā sadarbojas 24 partneri no 12 valstīm. 3 gadu projekta darbības rezultātā tiks dubultots Europeana esošo skaņu ierakstu daudzums, uzlaboti apraksti 2 miljoniem skaņu un mūzikas ierakstu, un tiks izveidoti jauni tematiski "skaņu un mūzikas" kanāli Europeana. Skaņu ieraksti aptvers ne tikai dažādus mūzikas žanrus – klasiskā, pop- un rokmūzika, tradicionālā un tautas mūzika, – bet arī valodas un tās dialektu ierakstus, mutvārdu kultūras mantojuma ierakstus, dabas un apkārtējās vides skaņas.

Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas veidotā Latvijas vēsturisko skaņu ierakstu kolekcija tiek papildināta ar jauniem skaņu ierakstiem, un šajā projektā piedalīsies ar aptuveni 2 tūkstošiem skaņu ierakstu, kā arī plašu etiķešu attēliem. Projektā tiks apzināti inovatīvi veidi pūļa iesaistei (crowdsourcing), lai bagātinātu skaņu ierakstu aprakstus jeb metadatus. Iesaistot mūzikas izdevējus un tiesību turētājus, tiks kopīgi meklēti risinājumi pastāvošajiem ierobežojumiem un šķēršļiem, lai iespējami lielākam skaitam komercapritē neesošu ierakstu nodrošinātu brīvu piekļuvi.

Projekta tīmekļa vietne: www.europeanasounds.eu

Projekta finansētājs: Eiropas Komisijas konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma

Projekta īstenošanas laiks: 02.2014. – 01.2017.