Andragoģija: virtuāla tālmācības sistēma bibliotekāriem

Izdrukāt

Sešu partneru organizāciju pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Bulgārijas bibliotēkām, mācību centriem un bibliotekāru asociācijas  ir apvienojušies konsorcijā, lai īstenotu projektu "Andragoģija: virtuāla tālmācības sistēma bibliotekāriem".

Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu andragoģijas mācību vidi, kurā tiks iekļauti andragoģijas mācību kursa materiāli visās partneru valstu valodās, kā arī  angļu valodā, kas mācības padarīs plaši pieejamas bibliotekāru sabiedrībai starptautiski. Virtuālā mācību vide un mācību kurss ir priekšnosacījums starptautiskas andragoģijas bibliotekārās kopienas veidošanai virtuālā vidē, savstarpējai pieredzes apmaiņai, apmaiņai ar informāciju un materiāliem, partneru meklēšanai andragoģijas jautājumos. Bibliotekāriem būs iespēja īstenot pašmācību un profesionālo pilnveidi, un aktīvi iekļauties mūžizglītības procesā. 2017. gada vasarā izstrādāto andragoģijas mācību vidi un andragoģijas mācību kursu izmēģinās grupa bibliotekāru no Latvijas, Lietuvas un Bulgārijas, un rudenī tā būs pieejama visai bibliotekārajai sabiedrībai.

Vārds "andragoģija" cēlies no grieķu vārda saknes – agogus – un nozīmē "vadošs", savukārt "andro" tulko kā "pieaudzis vīrietis". Andragoģija ir zinātne un māksla par  pieaugušo mācīšanos un mācīšanu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centra speciālisti ir andragoģijas tālmācības kursa satura izstrādes eksperti projektā.

Projektu vada Ādama Mickēviča, Viļņas Reģiona publiskā bibliotēka.

Projekta finansētājs: Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Erasmus+

Projekta īstenošanas laiks: 01.09.2015.–31.08.2017.