Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums LNB

18/07/2019
IzdrukātNosūtīt
Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums LNB
Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums LNB
1

29. jūlijā īpašā vizītē Rīgā ieradīsies Deivids Lī (Li Peng), 2022. gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu Mākslas un kultūras pilsētiņas pārstāvis. Sveicot Latvijas valsti un Latvijas Nacionālo bibliotēku simtgadē, viņš bibliotēkai dāvinās paša radītu gleznu "Jostas ceļš pāri ziediem" (Belt Road Over Flowers) un grāmatu "My Dream Town To My Loved Family", kas nokļūs Tautas grāmatu plauktā.

Deivids Lī vēl nekad iepriekš nav bijis Latvijā, taču par to uzzinājis un sācis pastiprināti interesēties 2017. gadā, sarunājoties ar Latvijā dzīvojošu draugu.

Gleznā apvienoti vairāki būtiski Rīgas un Pekinas ainavas un kultūras elementi – piemēram, Rīgas dzelzceļš pār Daugavu un Jing-Zhang dzelzceļš Pekinā pie Lielā Ķīnas mūra. Viņa skatījumā, divi dzelzceļi savieno viens otru, simbolizējot mūsu starptautiskā mijiedarbībā esošās sirdis un prātus. Tāpat gleznā ietverti Vecrīgas namu jumti un senatnīgās Ķīnas pilis, Daugava un majestātiskie Ķīnas kalni, kā arī Lielais Ķīnas mūris. Glezna atsedz divu senu kultūru brīnišķīgo saskarsmi un draudzību mūsdienās.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501