Pavasara konference bērnu literatūrā un grāmatu mākslā

22/04/2021
Izdrukāt
Pavasara konference bērnu literatūrā un grāmatu mākslā
Pavasara konference bērnu literatūrā un grāmatu mākslā
1

30. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 tiešsaistes platformā ZOOM un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Facebook lapā un YouTube kanālā notiks LNB Bērnu literatūras centra un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) rīkotā pavasara konference bērnu literatūras un bibliotēku speciālistiem "Stāv Lappuse kā Kaujas zirgs / Uz Dzejas pakaļkājām"*.

PROGRAMMA (PDF)

Konferenci ievadīs Latvijas Universitātes profesores Ilzes Stikānes pārskats par 2019. un 2020. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendencēm un  jaunumiem. Savukārt, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes katedras docente Aiga Dzalbe savā prezentācijā "No Baltvilka līdz Baltvilkam" dalīsies savos iespaidos par jaunāko latviešu bērnu grāmatu ilustrācijā.

Dzejniece Inese Zandere stāstīs par bērnu dzejas krājuma "Garā pupa" tapšanu. Šogad septembrī uz Dzejas dienām atjaunotā gadagrāmata "Garā pupa" iznāks jau astoto reizi sadarbībā ar biedrību "Ascendum".

Lai pievērstu uzmanību dzejai un atdzejas jautājumiem, uzstāsies dzejnieki un atdzejotāji Guntars Godiņš un Kārlis Vērdiņš.

LBJLP ir Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Latvijas nodaļa, 30. aprīlī notiks organizācijas kopsapulce. Biedrības pienākums ir aktīvi popularizēt nacionālajā un starptautiskajā kontekstā Latvijas bērnu literatūras un grāmatu mākslas izcilības, šim mērķim LBJLP organizē Kultūras ministrijas līdzfinansētās valsts nozīmes Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumus un atbalsta lasīšanas veicināšanas projektus. LBJLP mērķtiecīgi īsteno savas tiesības izvirzīt nominantus un sagatavot pieteikumus IBBY piešķirtajai starptautiskajai Hansa Kristiana Andersena balvai, IBBY Goda sarakstam (IBBY Honour List) un Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai (ALMA).  

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
LBJLP biedre
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv
Tālr.: +371 29492456
www.lasamkoks.lv

 

* Citāts no Emīlijas Dikinsones dzejoļu izlases "Āboliņš un bite", atdzejotājs Kārlis Vērdiņš.