Pasākumi Meditācijas telpā martā

21/02/2020
Izdrukāt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijas Nacionālā bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta un paredzētie publiskie pasākumi nenotiks.

Aicinām iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Meditācijas telpas (4. stāvā) marta pasākumu programmu.

 
Trešdien, 4. martā, plkst. 18.00 priekšlasījums krievu valodā "Практика осознанности в христианской традиции" (Apzinātības prakse kristīgajā tradīcijā) un kopīga meditācija (vada Pāvels Levuškāns)

Dalība bez maksas, bet lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT. Vietu skaits ierobežots.

Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ka šī nodarbība tiks vadīta krievu valodā. Luterāņu mācītājs, kristīgā misticisma pētnieks Pāvels Levuškāns stāstīs par apzinātības un meditācijas kristīgo tradīciju.

 

Trešdien, 11. martā, plkst. 18.00 priekšlasījums "Singulārās grāmatas II. Bīta paaudze un bīta literatūra ASV. Džeks Keruaks un Alens Ginsbergs" un kopīga meditācija (vada Mārcis Auziņš)

Dalība bez maksas, bet lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT. Vietu skaits ierobežots.

Mārcis Auziņš turpinās jau 5. februārī aizsākto stāstījumu par singulārajām grāmatām, šoreiz atklājot bīta paaudzes literatūras saistību ar meditāciju. Itāļu izdevējs Roberto Kalaso grāmatas, kas radušās autora dzīves krīzes situācijā, bez kuras tās visdrīzāk nebūtu uzrakstītas, ir nosaucis par singulārām grāmatām. Pēc sarunas Mārcis Auziņš vadīs meditāciju.

Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš ir kvantu fiziķis un pēc profesijas ir fiziķis un vairāk nekā 100 zinātnisko rakstu autors, kas publicēti pasaules vadošajos nozares žurnālos. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Press izdevniecībā. Dzīvojis un strādājis ļoti dažādās pasaules malās. Apguvis gan budistu, gan arī kristīgo meditāciju, izgājis Freida psihoanalīzi pie šā virziena aizsācēja Latvijā – Arkādija Panca.

 

Trešdien, 18. martā, plkst. 18.00 saruna "Četras cēlās patiesības budismā" un meditācija (vada Elga Bridžina Rūsiņa)

Dalība bez maksas, bet lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT. Vietu skaits ierobežots.

Sarunā Elga Bridžina Rūsiņa sniegs ieskatu vienā no budistu mācības stūrakmeņiem – Četrās cēlajās patiesībās. Vairāk tiks uzsvērts iekāres aspekts. Noslēgumā Elga Bridžina vadīs sēdošo zazen meditāciju un arī meditāciju ejot.

Elga Bridžina Rūsiņa ir meditācijas skolotāja, zen soto tradīcijas mūķene. Viņa ir dzimusi Rīgā kara laikā, taču līdzšinējās dzīves lielāko daļu pavadījusi trimdā ASV, kur studējusi augstskolā, izveidojusi savu ģimeni un strādājusi sociālajā aprūpē. 53 gadu vecumā Elga sāka mācības zenbudistu klosterī, kur 2000. gadā tika ordinēta mūķenes kārtā, iegūstot garīgo vārdu Bridžina. 2014. gadā Elga Bridžina atgriezās savā dzimtenē, kur ir izveidojusi Budas mācību centru Soto Zen Rīga.

 

Trešdien, 25. martā, plkst. 18.00 saruna "Vēsturiskās traumas un to dziedēšana" un meditācijas pamati un prakse (vada Ilmārs Latkovskis)

Dalība bez maksas, bet lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT. Vietu skaits ierobežots.

25. marts ir deportāciju atceres diena. Runāsim par vēsturiskajām traumām, kas skar ne tikai atsevišķus indivīdus, bet arī nāciju kopumā. Pāridarījumu un noziegumu vēsture nav aizmirstama, taču ir svarīgi apzināties un arī dziedēt to traumatiskās sekas.

Nodarbības pirmo pusstundu veltīsim meditācijas pamatu praksei, lai interesenti, kuriem nav meditācijas pieredzes, sekmīgāk varētu iekļauties mūsu nodarbību gaitā. Uzsvērsim meditāciju ar centrējošo vārdu. Sekos saruna, kuru noslēgsim ar kopīgu meditāciju.

Ilmārs Latkovskis ir sertificēts Šveicē bāzētās skolas "Via Integralis" kontemplācijas skolotājs.

 

Meditācijas telpa LNB 4. stāvā tika atklāta 2017. gada janvārī sadarbībā ar biedrību "Simboli un Riti". Meditācijas telpas trešdienas vakaru nodarbības apmeklētājiem ir bez maksas un parasti arī bez iepriekšējas pieteikšanās. Taču uz atsevišķām nodarbībām ir paredzēta iepriekšēja pieteikšanās, tāpēc, lūdzu, uzmanīgi sekojiet norādēm par to.

MEDITĀCIJAS TELPA

 

Papildu informācija:
Ilmārs Latkovskis
Nozaru literatūras centra projektu koordinators
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ilmars.latkovskis@lnb.lv