Kļūsti par lasītāju!

Izdrukāt

Latvijas Nacionālās bibliotēkas sniegtos pakalpojumus pilnā apmērā var lietot tikai LNB reģistrētie lasītāji, kuriem ir izsniegta LNB lasītāja karte. Reģistrēta lasītāja priekšrocības un iespējas.

LNB lasītāja karte ir bezmaksas.

Lai reģistrētos par LNB lasītāju un saņemtu lasītāja karti, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti) un aizpildīt reģistrācijas anketu, ar parakstu apliecinot "LNB lietošanas noteikumu" ievērošanu. Bērniem un nepilngadīgajiem no 5 līdz 18 gadu vecumam, nepieciešama vecāku vai likumīgo aizbildņu klātbūtne vai rakstiska vecāku vai likumīgo aizbildņu ATĻAUJA (DOCX).

Reģistrēties par LNB lasītāju iespējams klātienē vai attālināti. Nepilngadīgas personas par LNB lasītāju var kļūt tikai klātienē LNB Klientu apkalpošanas centrā.

Klātienē reģistrēties par LNB lasītāju iespējams Klientu apkalpošanas centrā, 1. stāvā:

  • aizpildot reģistrācijas anketu drukātā formā vai
  • veicot reģistrāciju elektroniski pašreģistrācijas datorā.

Attālināti jeb tiešsaistē reģistrēties par LNB lasītāju var elektroniski aizpildot reģistrācijas anketu no sava personīgā datora vai mobilās ierīces.

Pēc reģistrācijas uz norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīta pieejas parole Elektroniskā kopkataloga rezervēšanas sistēmai.

Ierodoties LNB, atkārtota reģistrācija nav nepieciešama, ir tikai jāsaņem lasītāja karte un jāparakstās par LNB lietošanas noteikumu ievērošanu.

Priekšrocības reģistrējoties tiešsaistē:

  • nav jākavējas reģistrācijas anketu pildot klātienē;
  • uzreiz pēc reģistrācijas tiek nodrošināta piekļuve Elektroniskā kopkataloga rezervēšanas sistēmai.

TIEŠSAISTĒ REĢISTRĒJIES ŠEIT!

Apmeklējot bibliotēku, vienmēr jāņem līdzi sava LNB lasītāja karte. LNB izsniedz literatūru izmantošanai tikai LNB lasītavās.

Krājuma saglabāšanas nolūkos un drošības apsvērumu dēļ LNB nav atļauts ienākt ar jebkāda izmēra somām un āra virsdrēbēm. Tās jāatstāj LNB 1. stāvā slēgto skapīšu telpā vai garderobē. Mantu uzglabāšanas skapīši darbojas atstājot 1 EUR monētas depozītu, kas tiek atdots pēc skapīša izmantošanas beigām. Uz lasītavām līdzi ņemamās personīgās mantas (rakstāmlietas, portatīvo datoru, mobilo tālruni, maku u.c.) var ielikt speciālos tam paredzētos LNB maisiņos vai somās, kas pieejami bibliotēkas garderobē.

LNB garderobes noteikumi

 

Klientu apkalpošanas centrs
1. stāvs
Tālr: 67806135, 25627640
E-pasts: klientucentrs@lnb.lv

 

LASĪTĀJA KARTE
LASĪTĀJA KARTES NORĒĶINU KĀRTĪBAS NOTEIKUMI
LATVIJAS NACIONĀLĀS BIBLIOTĒKAS LIETOŠANAS NOTEIKUMI