Lasīšanas palīgierīces cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Izdrukāt
Lasīšanas palīgierīces cilvēkiem ar redzes traucējumiem
Lasīšanas palīgierīces cilvēkiem ar redzes traucējumiem
1

Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavā (M stāvā) pieejamas četras speciāli iekārtotas individuālā un grupu darba telpas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Pieejamas lupas teksta un attēla palielināšanai, Braila rakstāmmašīna-printeris, kā arī speciālas ekrānu un tekstu lasošas programmas.

Pieejamais aprīkojums un pakalpojumi:

 • Divas stacionārās Aurora HD galda video lupas
  Galda video lupas piemērotas tekstu lasīšanai un attēlu apskatei. Pieejami 17 dažādi krāsu režīmi jeb krāsu kombinācijas, fiksēšanas funkcija, spilgtuma iestatīšana un palīglīniju uzstādīšana, kā arī iespēja palielināt tekstu līdz pat 70 reizēm.
   
 • Mountbatten Braila raksta konvertētājs un rakstāmmašīna-printeris
  Rakstāmmašīna ar kuru iespējams dzēst, labot un formatēt tekstu un izdrukāt Braila rakstā. Tā aprīkota ar runas funkciju latviešu valodā, tādējādi atvieglojot Braila raksta mācīšanos.  Rakstāmmašīnu-printeri iespējams izmantot arī cilvēkiem, kuri neprot Braila rakstu, tā "redzīgo rakstu" izdrukās Braila rakstā. Izdrukas Braila rakstā pieejamas bez maksas.
   
 • Skeneri ar balss sintēzes programmu teksta skenēšanai un atskaņošanai
  Ātra skenēšanas funkcija nodrošina skenētā teksta lasīšanu ar balss sintēzes programmu, kā arī iespēju veidot audiogrāmatu.
   
 • Ekrānlasošas programmas
  Četri datori aprīkoti ar ekrānlasošo JAWS programmu, kas seko citu programmu darbībai datorā un ar balss sintezatoru starpniecību atskaņo izmaiņas uz ekrāna un lasa tekstu.
   
 • Bierley USB datorpele-digitālā lupa
  Digitāla lupa datorpeles formā piemērota attēla un teksta palielināšanai. Ar lupu iespējams mainīt fona un teksta krāsu, fotografēt un saglabāt attēlus datorā.
   
 • Pārnēsājamā digitālā lupa Snow 7 HD
  Digitālā lupa ir ergonomiska, kompakta un ļoti vienkārši izmantojama. Septiņu collu augstas izšķirtspējas šķidro kristālu displejs nodrošina patiesi skaidru attēlu, lai lasītu grāmatas, laikrakstus, žurnālus vai apskatītu savas mīļākās fotogrāfijas un citus dokumentus.
   

Telpas cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir iespējams iepriekš rezervēt!

Katru trešdienu pulksten 11.00 notiek lasīšanas pulciņa nodarbība sadarbībā ar Rīgas Vājredzīgo un neredzīgo biedrību "Redzi Mani".

BIBLIOTĒKAS PIEEJAMĪBA CILVĒKIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM

 

Uzziņu un informācijas centrs
M stāvs
Tālr.: 67806110
E-pasts uzzinas@lnb.lv