Oksfordas Universitātes profesores Daces Dzenovskas lekcija par politiskā liberālisma paradoksiem Latvijā

04/04/2018
IzdrukātNosūtīt
Daces Dzenovskas grāmatas "School of Europeanness: Tolerance and Other Lessons in Political Liberalism in Latvia" (Cornell, 2018) vāka attēls
Daces Dzenovskas grāmatas "School of Europeanness: Tolerance and Other Lessons in Political Liberalism in Latvia" (Cornell, 2018) vāka attēls
1

10. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" ietvaros notiks Oksfordas Universitātes asociētās profesores Daces Dzenovskas lekcija "Eiropeiskuma skola: Tolerance un citas politiskā liberālisma mācībstundas Latvijā". Tā notiks angļu valodā. Dalība bez maksas.

Pasākuma laikā tiks prezentēta arī lektores jaunākā grāmata "School of Europeanness: Tolerance and Other Lessons in Political Liberalism in Latvia" (Cornell, 2018).

Balstoties uz etnogrāfisku pētījumu par tolerances politikas ieviešanu Latvijā 2000. gadu vidū, šajā lekcijā D. Dzenovska ieskicēs "faktiski eksistējošā" politiskā liberālisma kontūras pēc sociālisma sabrukuma. D. Dzenovska argumentēs, ka etnogrāfiska pieeja liberalizācijas un eiropeizācijas procesiem Latvijā ļauj saskatīt mūsdienu liberālās Eiropas pamatus veidojošo paradoksu: nepieciešamību pēc politisko kopienu un valstu robežu stiprināšanas un vienlaikus pastāvošo tiekšanos uz atvērtības un iekļaušanas vērtību institucionalizēšanu. Lekcija arī pavērs ieskatu pašreizējās liberālās demokrātijas krīzes veidošanās apstākļos.

Dace Dzenovska (PhD sociālajā un kultūras antropoloģijā, Kalifornijas universitāte Berklijā) ir Oksfordas Universitātes asociētā profesore migrācijas antropoloģijā. Viņa specializējas politiskajā antropoloģijā, un viņas pētnieciskās intereses saistītas ar mobilitāti un migrāciju, valstiskuma un suverenitātes izpausmēm, kā arī liberalizācijas procesiem Latvijā.

Akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū. Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Puzo
Latvijas Antropologu biedrība
E-pasts: latvian.anthropology@gmail.com