Izgaismot Latviju

Izdrukāt
1
Ce, 11/07/2019 līdz Tr, 31/07/2019

10. jūlijā plkst. 14.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tika atklāta ceļojošā izstāde un filma “Izgaismot Latviju” angļu valodā kā viens no LNB simtgades ieskandināšanas pasākumiem. Izstāde un filma “Izgaismot Latviju” angļu valodā būs skatāma LNB līdz 31. jūlijam un tā būs iespēja mēneša garumā ikvienam interesentam, ārvalstu tūristam iepazīt Latvijas pierobežas dabu un cilvēkus. Ieeja bez maksas.

Ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes “Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja LNB “Draugu telpā” noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu – cilvēcīga sirsnīguma pilnu atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā trīsarpus gadu garumā. Kopumā paredzēti desmit filmas seansi angļu un latviešu valodā, lai ikvienam Rīgas iedzīvotājam un pilsētas viesim būtu iespēja paraudzīties uz Latviju no cita skatu punkta.

Filmas izrādīšanas laiki:

11.07. plkst. 11.00 /13.00/ 15.00

15.07. plkst. 14.00

17.07. plkst. 16.00

22.07. plkst. 14.00

24.07. plkst. 16.00

29.07. plkst. 14.00

31.07. plkst. 16.00

Līdz ar 10. jūliju sāksies jauns posms izstādes dzīvē – LNB telpās tā tiks digitalizēta, lai nodrošinātu tās saglabāšanu un atzīmētu veiktā ceļa apkārt Latvijai unikalitāti, tādejādi kļūstot par digitālu mantojumu nākamajām paaudzēm. “Izstādes klātbūtne LNB sasaucas ar faktu, ka bibliotēkas koncertzāle, godinot dzejnieku, nosaukta Imanta Ziedoņa vārdā. Zīmīgs ir arī vēstures pieturpunktus par Ziedoņa muzeja izveidi, kas sākās ar mūzikas albuma “Viegli” atklāšanu 2011. gada 2. maijā vēl neuzceltās bibliotēkas koncertzāles vietā, piedaloties pašam Imantam Ziedonim,” pauž LNB direktors Andris Vilks.

 ““Izgaismot Latviju” ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par ceļa apkārt Latvijai izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma dokumentē, kāda tobrīd bijusi Latvijas pierobeža, un stāsta, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji, līdz ar to ikvienam ārzemniekam, kas apmeklēs izstādi un filmu LNB būs iespēja mūs, latviešus tā pa īstam iepazīt! Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde,” stāsta Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju” tapusi pateicoties bankai BlueOrange, savukārt BTA Baltic Insurance Company nodrošinājuši filmas un izstādes tulkošanu angļu valodā, lai to būtu iespējams izbaudīt pēc iespējas vairāk ārvalstu tūristiem. Pēc pieturvietas Rīgā, LNB, 2. augustā izstāde “Izgaismo Latviju” kopā ar režisora Jāņa Rēdliha veidoto tāda paša nosaukuma filmu ceļos uz Kolku. Informāciju par turpmākiem filmas seansu laikiem, kā arī izstādes ceļojuma maršrutu apkārt Latvijai iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un muzeja Facebook lapā. Kā arī visi "Izgaismot Latviju" kultūras notikumi ir daļa no aktivitātēm, kas realizēts ar AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" un Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" atbalstu.

 

Vairāk informācijas:
Maija Jaunzeme
E: maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv