Nacionālajā bibliotēkā divi nozīmīgi notikumi bērnu literatūrā un grāmatu mākslā sadarbībā ar Polijas vēstniecību un Baltijas jūras kultūras centru

20/04/2016
Izdrukāt
Marianna Oklejak zīmējums
Marianna Oklejak zīmējums
Janusz Stanny zīmējums
Janusz Stanny zīmējums
Piotr Fafrowicz zīmējums
Piotr Fafrowicz zīmējums
1
2
3

Piektdien, 22. aprīlī, no plkst. 10:30 līdz 16:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks konference "Lakstīgalas vārdnīca: vērojumi un vērtējumi Latvijas un Polijas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā". Konferenci ievadīs trīs lasījumi "Rakstnieki par rakstniekiem", kurā Māris Rungulis, Valdis Rūmnieks un Inese Zandere ieskicēs rakstnieku-jubilāru portretus.

Interneta žurnāla "Satori" sadaļas "Ar bērniem" redaktore Dace Bargā analizēs 2015. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendences, jaunumus un panākumus. 2015. gada latviski tulkotās bērnu literatūras grāmatu ražu vētīs rakstniece Ieva Melgalve. Mākslas vēsturniece, Latvijas Universitātes docente Austra Avotiņa uzstāsies ar priekšlasījumu "Sajūtu balvas jaunākajām bērnu grāmatu ilustrācijām". Savukārt LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova klausītājus iepazīstinās ar ieceri "Kultūras skolas soma" – Latvijas 100gades projektu kultūras pieejamības nodrošināšanai skolēniem. Tikmēr dzejniece, tulkotāja Ingmāra Balode iepazīstinās ar poļu bērnu grāmatām, kas tulkotas latviski.

Par poļu bilžu grāmatu izstādes koncepciju stāstīs Gdaņskas Universitātes docente Malgožata Cackovska, bet ar priekšlasījumu par poļu bērnu grāmatu ilustratoriem iepazīstināsVroclavas Universitātes profesore Anita Vincencjuša-Patina.

Noslēgumā paredzēts rakstnieces Ineses Zanderes un ornitologa Edmunda Račinska priekšlasījums "Putnu balsis dzejā un dabā".

KONFERENCES PROGRAMMA (PDF)

Plkst. 16:00 bibliotēkas 7. stāvā notiks Baltijas jūras kultūras centra Gdaņskā veidotās izstādes "Skaties! Poļu bilžu grāmata!" atklāšana kopā ar Polijas republikas vēstniecību Latvijā. Izstāde būs skatāma līdz 22. maijam, tai ir katalogs angļu valodā un "Radošu darbu burtnīca", kas palīdzēs bērniem interaktīvā veidā iepazīt izstādes vērtības – slaveno "Poļu ilustrācijas skolu" un tās izpausmes stilu, formu un krāsu daudzveidībā.

Sestdien, 23. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 14:00 LNB 1. stāva 122. telpā notiks mākslas studentiem un ilustratoriem paredzētas poļu grāmatu mākslinieku meistardarbnīcas. Ilustratores Marianna Oklejaka un Gražka Lange dalīsies savā pieredzē ar ilustrāciju mākslas interesentiem. Nodarbība ir bezmaksas.

Konferenci un izstādes atklāšanu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā un Baltijas jūras kultūras centru Gdaņskā. Projektu "Look! Polish picturebook!" finansē Polijas Republikas Kultūras un Nacionālā mantojuma ministrijas programma MkiDN: poļu kultūras atbalsts aiz robežām 2016. 

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Bērnu literatūras centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv
Tālr.: +371 29492456
www.lasamkoks.lv