Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma arhitektūras studentu bakalauru darbu izstāde

22/02/2016
Izdrukāt
Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma arhitektūras studentu bakalauru darbu izstāde
Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma arhitektūras studentu bakalauru darbu izstāde
1

Otrdien, 23. februārī, plkst. 16:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē tiks atklāta Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) Arhitektūras un dizaina fakultātes (FAD) studentu bakalauru darbu izstāde "No vispārīgā uz konkrēto". Izstāde būs apskatāma līdz 18. martam. Ieeja bez maksas.

Lai saņemtu inženierzinātņu bakalaura grādu arhitektūrā, šī gada janvārī savus projektus aizstāvēja jau otrais FAD izlaidums: Andis Alksniņš, Jānis Bērziņš, Pēteris Cars, Ričards Ginters, Kristaps Kleinbergs, Signe Krastiņa, Klinta Pickaine, Krista Skujiņa, Ernests Šveisbergs, Zane Teseļska, Līga Treija, Jēkabs Vaicis, Madara Zavicka un Ruta Žeigure. 14 jaunie arhitekti bakalaura darbos šogad no vispārīgā savos teorētiskajos pētījumos pievērsās īpašajam un ar dizaina, arhitektūras un plānošanas instrumentu starpniecību iedziļinājās sešās Latvijas pilsētās un ciemos: Rīgā, Liepājā, Valmierā, Jēkabpilī, Saulkrastos un Engurē. Gandrīz puse no projektiem saistīta ar dažādām kultūras ēku tipoloģijām – studenti strādājuši gan pie jau esošu, kultūrvēsturiski vērtīgu ēku pārbūves un paplašināšanas, gan radījuši unikālu jaunbūvju projektus Rīgas vēsturiskajā centrā. Studenti strādājuši arī pie vīzijām un priekšlikumiem kvartālu, pilsētas telpu un plašāku teritoriju attīstībai gan Rīgā, gan ārpus tās.

Visi bakalaura darbu projekti apkopti FAD pirmajā publikācijā ("FAD Thesis Book"), papildināti ar nelielu aprakstu un īsām autoru biogrāfijām.

IZSTĀDES DARBA LAIKI
P.-Pk. 9:00–20:00
S.-Sv. 10:00–17:00

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv