Nacionālajā bibliotēkā atklāta bērnu lasīšanas veicināšanas programma "Grāmatu starts"

11/12/2014
Izdrukāt

Šī gada 10. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tika uzsākta bērnu lasīšanas programmma "Grāmatu starts".

Atklāšanā mazie lasītāji satika programmas simbolu – mazo, zinātkāro Pūčulēnu, kurš iepazīstināja bērnus ar aizraujošo grāmatu pasauli, bibliotēku un aicināja uz radošām nodarbēm.

"Grāmatu starts" ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un "parādītu ceļu" uz bibliotēku. Ar LNB Atbalsta biedrības palīdzību programmu šogad uzsāk 14 Latvijas bibliotēkas.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: "Pūčulēns šodien ir Gaismas pilī un kopā ar jaunajiem lasītājiem iepazīst brīnumjauko lasīšanas un izzināšanas prieku. LNB Atbalsta biedrība priecājas par katru jaunu lasītāju. Vēlamies aicināt ikvienu, kuram rūp jaunie lasošie, pasauli izzinošie un patstāvīgi domājošie Latvijas pilsoņi, piedalīties "Grāmatu startā" ar savu ziedojumu, lai katrs jaunais lasītājs saņemtu savu Pūčulenu un augtu kopā ar to brīnuma gaidās, sirds gudrībā, zinātkārē un patstāvībā. Paldies visiem, kuri jau ir atbalstījuši "Grāmatu startu" un kuri to darīs nākotnē."

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova: "Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus. Bērnu literatūras centra izstrādātajā padomu grāmatā esam iekļāvuši visam bibliotēkas darbam nozīmīgu atziņu: "Bērnus un vecākus visvairāk tuvina kopīga lasīšana un tas ir arī visvienkāršākais veids, kā nodrošināt plašu ceļu izglītībai un kultūrai"". 

Projekta laikā ģimenes, kurās aug 3 gadus veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaidīs bibliotekārs un iepazīstinās ar bērnu stūrīti un atvases vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņems "Grāmatu starta" komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopālasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu.

2014. un 2015. gadā programmā plānots iesaistīt ap 700 bērnus 14 Latvijas pilsētās: Bauskā, Baložos, Cēsīs, Gulbenē, Kuldīgā, Kursīšos, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pūrē, Preiļos, Talsos, Valmierā un Rīgā. Nākamajos gados šo lasīšanas veicināšanas programmu ir plānots iedibināt visā valstī.

"Grāmatu starts" tiek uzsākts, pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze!

LNB Atbalsta biedrība izsaka pateicību fondam "Ziedot", visiem ziedotājiem Gulbenes, Kuldīgas, Ludzas un Valmieras pašvaldībām, kas atbalstījušas programmas īstenošanu.

Ziedot projektam iespējams: www.gaisma.lv

 

Papildu informācija:
Olita Pričina-Voitika
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore
E-pasts: gaisma@gaisma.lv
Tālr.: +371 26470109