Nacionālajā bibliotēkā atklās "Komiksu konkursa 2015" izstādi "Urbānie džungļi"

11/11/2015
Izdrukāt
Zanes Zlemešas ilustrācija
Zanes Zlemešas ilustrācija
1

Otrdien, 17. novembrī, plkst. 17:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) informācijas un radošuma vidē jauniešiem "Telpa -15+" (M stāvā) tiks atklāta "Komiksu konkursa 2015" izstāde "Urbānie džungļi" un apbalvoti konkursa finālisti. "Komiksu konkurss" ir ikgadējs notikums, ko Beļģijas dienu laikā Rīgā rīko "kuš! komiksi" sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību. Ieeja bez maksas.

Šogad konkurss norisinājās trešo reizi un tajā piedalīties varēja gan profesionāli un pieredzējuši autori, gan mākslas studenti un jauni talanti – visi, kuri ir vismaz 16 gadus veci un kurus interesē vizuālu stāstu stāstīšana pieaugušiem lasītājiem. Konkursā tika iesniegti 68 komiksi latviešu valodā apjomā no četrām līdz divpadsmit lappusēm par tēmu "Urbānie džungļi". Darbus vērtēja starptautiska žūrija – Beļģijas vēstnieks Franks Arnauts, "Komiksu konkursa 2014" laureāte Zane Zlemeša, māksliniece Maija Kurševa, arhitekte un urbānā dizainere Evelīna Ozola, kuratore Zane Zajančkauska un ilustrators Pīters Haudesaboss.

Izstādē būs skatāmi desmit finālistu komiksi, to autori ir: Anete Bajāre, Emīls Paupe-Balodis, Elīna Brasliņa, Līva Kandevica, Pauls Rietums, Vivianna Maria Stanislavska, Ance Vilnīte, Raivis Vilūns, Mārtiņš Zutis un Jevgeņija Žiģisova.

Žūrijas izvēlēto labāko darbu autoriem tiks pasniegtas balvas – 500 EUR no Beļģijas Karalistes vēstniecības par 1. vietu, 300 EUR no Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameras par 2. vietu, kā arī citas balvas no "Arctic Paper", Latvijas Nacionālās bibliotēkas, žurnāla "VETO", "Popper Publishing" un "kuš! Komiksi" konkursa finālistiem.

"Komiksu konkurss 2015" tiek rīkots ar mērķi veicināt Latvijas autoru radošo darbību komiksa jomā, veidojot mākslinieciski kvalitatīvu komiksu kultūras vidi Latvijā. Kopš 2007. gada "kuš! komiksi" četras reizes gadā izdod komiksu īsos stāstu krājumus, rīko izstādes, meistardarbnīcas un piedalās starptautiskos festivālos.

Konkursa sponsori un partneri: Beļģijas Karalistes vēstniecība un Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kamera, Latvijas Nacionālā bibliotēka, "Skrivanek", "Arctic Paper", Latvijas Mākslas akadēmija, žurnāls "VETO", portāls "FOLD", "Popper Publishing".

Izstāde būs skatāma līdz 2016. gada 5. janvārim.

Vairāk par konkursu: www.komikss.lv/konkurss
Vairāk par Beļģijas dienām Rīgā: www.facebook.com/BelgijasDienas

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Muižniece
kuš! komiksi
E-pasts: komikss@gmail.com