Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

18/02/2020
Izdrukāt
Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība
Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība
1

Jau trešo gadu visā Latvijā norisinās Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība – konkurss 11–12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Šogad sacensībā piedalās vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu no 277 skolām.

Skaļās lasīšanas sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Pagājušajā gadā sacensībā uzvarēja Naujenes pamatskolas 7. klases skolniece Inna Ivanova, lasot fragmentu no Vizmas Belševicas grāmatas "Bille". Viņa uz vienu gadu kļuva par LNB Bērnu direktori un ieguva ceļojošo kausu Naujenes pamatskolai. Uzvara konkursā viņas skolas bibliotēkai nodrošināja pilnu "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020" grāmatu kolekciju, bet viņai pašai izdevniecības dāvanu karti grāmatu iegādei.

Šogad valsts fināls notiks 9. maijā LNB Ziedoņa zālē. Priecīgas sacensības laikā kopā ar līdzjutēju komandām un kompetentu žūriju noskaidrosim Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības jauno čempionu.

NACIONĀLĀ SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: 67716235