Minskā atklās izstādi par Latviju

18/07/2019
IzdrukātNosūtīt
Rīgas panorāma no albuma "Album livländischer Ansichten" (Jelgava, 1866)
Rīgas panorāma no albuma "Album livländischer Ansichten" (Jelgava, 1866)
1

Šī gada 25. jūlijā plkst. 18.00 Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizītes ietvaros Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā (Национальная библиотека Беларуси) tiks atklāta izstāde "Horizonts". To sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju (ĀM) rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Izstāde godina un atzīmē gan Latvijas simtgades svinības, gan LNB simto dzimšanas dienu, kas tiks atzīmēta šī gada 29. un 31. augustā.

Izstādes nosaukums raksturo Latvijas ainavā vienmēr klātesošo horizontu, kas atspoguļo gan dabas un cilvēku radīto,  gan bieži zaudēto un pārbūvēto lauku un pilsētu ainavu. Izstāde izceļ ievērību guvušu arhitektūru un vēsturiskos attēlus, kā arī Latvijas ainavu dārgumus. Turpretī izstādes faktoloģiskais materiāls paplašināti iepazīstina ar Latviju un aicina baudīt tās viesmīlību un skaistumu.

Izstāde ir daļa no ĀM starptautiskās publiskās diplomātijas programmas. Ekspozīcijā ir iekļauti attēli no LNB krājuma un kolekcijas "Latvijas ainavu dārgumi".

Izstādes kuratore – Ieva Zībārte.

 

Papildu informācija:
Viktorija Moskina
Galvenā speciāliste starptautiskās sadarbības jautājumos
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: viktorija.moskina@lnb.lv
Tālr.: 67806131