LNB sadarbībā ar kim? aicina uz filosofa Ā.Šustera lasījumu par Spinozas darbu "Ētika"

06/02/2014
Izdrukāt

Sestdien, 8.februārī plkst. 15.00-16.30 K. Barona ielā 14 Jaunākās periodikas lasītavā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru aicina Jūs uz ASV filosofa Ārona Šustera lasījumu par nīderlandiešu filozofa Benedikta Spinozas darba "Ētika". Lasījumu ievadīs filosofa Aināra Kamoliņa komentārs "Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns". LNB ēkas skatlogos Elizabetes ielā (7.februāris - 8.marts) būs aplūkojama arī Oļas Vasiļjevas veidota plakātu skate par lasījuma tematiku.

Ārons Šusters (Aaron Shchuster) - ieguvis bakalaura grādu Amherstas Koledžā (ASV), kā arī maģistra un doktora grādus filosofijā Lēvenes Katoļu universitātē Beļģijā. Doktora disertācijā pētījis tīksmes jēdzienu filosofijas vēsturē līdz Freidam un Lakānam. No 2005.-2006.g. bijis pētnieks Jana van Eika akadēmijā Māstrihtā, kā arī pasniedzis prestižajā P.A.R.T.S. (Performing Arts Research Training Studios) skolā Briselē. Šobrīd pasniedz teoriju Sandberga Institūtā (Sandberg Institute) Amsterdamā un Kultūras Pētījumu Institūta (ICI) biedrs Berlīnē. Viņa pētniecības fokuss ir psihoanalīzes un 20.gs. filosofijas attiecības.

Projekta pamatā ir viena no mūsdienu nozīmīgākā filozofijas sacerējuma - nīderlandiešu filozofa Benedikta Spinozas darba "Ētika" - aktualizēšana, vizualizēšana un pārkārtošana.

Pasākumu pavadīs publikācijas "Dienasgrāmatas: Spinozas poētika" (teksta autors – Ainārs Kamoliņš) atvēršana un Oļas Vasiļjevas veidotu plakātu skate Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ēkas skatlogos Elizabetes ielā (7.februāris - 8.marts). Projekta ietvaros kim? Laikmetīgās mākslas centrā apskatāma Aditja Mandajama (Aditya Mandayam) izstāde "Zoon in A Zoot-Suit" (7.februāris – 16.marts).

Ārona Šustera lasījums notiks angļu valodā.

Ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Komunikācijas un mārketinga nodaļas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka