LNB radošās darbnīcas "Redzi! Radi! Pavairo!"

09/07/2019
IzdrukātNosūtīt
LNB radošās darbnīcas "Redzi! Radi! Pavairo!"
LNB radošās darbnīcas "Redzi! Radi! Pavairo!"
1

3. augustā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) piedāvā bezmaksas radošās darbnīcas festivālā "Laba Daba" – Līgatnes pagasta "Ratniekos".

LNB radošās darbnīcas saturiski balstītas Latvijas kultūras kanonā un pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvij". Festivāla dalībniekiem būs iespēja, praktiski darbojoties uzzināt aizraujošus faktus par mūsu kultūras vēsturi un šodienu.

Dalībnieki varēs sietspiedes tehnikā apdrukāt savus tekstila izstrādājumus (t-kreklus, auduma maisiņus u.tml.) ar Virtakas ieža zīmēm vai citiem grafikas elementiem, vienlaikus izzinot, ko šīs zīmes vēsta. Grafikas darbnīcā varēs veidot augstspieduma iespiedformu jeb klišeju un drukāt uz papīra, kā arī strādāt ar iepriekš sagatavotām iespiedformām – zīmogiem. Būs iespēja aplūkot un palasīt dažādus izdevumus, kas saistīti ar Latvijas kultūras kanona vērtībām. Jaunākā skolas vecuma bērni tiks aicināti meklēt Latvijas kultūras kanona dārgumus bērnu literatūrā. Darbnīcu norises laikā būs iespēja uzzināt par LNB plašo piedāvājumu, kas daļai festivāla apmeklētāju – studējošajai jaunatnei – kļūs aktuāls rudenī.

 

Papildu informācija:
Anita Smeltere
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Projekta "Latvijas kultūras kanons" koordinatore
Ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" muzejpedagoģe
E-pasts: anita.smeltere@lnb.lv