LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms

10/07/2019
IzdrukātNosūtīt
LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms
LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms
1

Pirmo reizi Latvijā, 12. jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks atklāts un līdz 24. jūlijam norisināsies viens no 2019.-2020. gada Pasaules šaha čempionāta posmiem – prestižais FIDE World Chess Grand Prix Riga 2019. Tajā piedalīsies 16 vadošie šaha starptautiskie lielmeistari no 11 pasaules valstīm, kuri sacentīsies par iespēju piedalīties pretendentu turnīrā un kopējo balvu fondu 800 tūkstošu eiro apmērā. Ieeja pasākumā bez maksas.

Kopumā Grand Prix sērijā būs četri turnīri: Maskavā (norisinājās šā gada maijā), Rīgā (no 12. līdz 24. jūlijam), Hamburgā (no 5. līdz 17. novembrim) un Telavivā (no 11. līdz 23. decembrim). Šajos posmos pasaules spēcīgākie šaha spēlētāji sacentīsies par iekļūšanu pretendentu turnīrā (divi labākie spēlētāji saņem caurlaidi) un kopējo balvu fondu – 800 000 eiro. Turklāt, organizatori ir paziņojuši, ka katra posma balvu fonds sastāda 130 tūkstošus eiro.

"Mēs ļoti priecājamies, ka FIDE Grand Prix posms notiek Rīgā, pilsētā, kurā dzīvoja leģendārais Mihails Tāls. Ceru, ka Rīgas iedzīvotāji pievienosies šaha svētkiem, kas notiks viņu pilsētā," tā Arkādijs Dvorkovičs, FIDE (starptautiskās šaha federācijas, franču val. Fédération Internationale des Échecs, FIDE) prezidents.

Iļja Merenzons, World Chess prezidents: "Šaha spēli Rīgā pazīst un mīl. Mēs esam gandarīti par iespēju ne tikai rīkot Pasaules kausa otro posmu šajā pilsētā, bet arī apsveram iespēju padarīt šo posmu par tradicionālu."

Visos Grand Prix posmos piedalās 16 dalībnieki no 11 valstīm, uzvarētājs katrā no tiem tiek noteikts pēc izslēgšanas principa:

Anišs Giri (2787, Nīderlande)
Shakhriyar Mamedyarov (2781, Azerbaidžāna)
Maxim Vashye-Lagrave (2779, Francija)
Alexander Grischuk (2772, Krievija)
Levons Aronijs (2762, Armēnija)
Hikaru Nakamura (2761, ASV)
Veslijs So (2754, ASV)
Sergey Karyakin (2752, Krievija)
Veselin Topalov (2740, Bulgārija)
Peter Svidler (2739, Krievija)
Yu Yangyi (2738, Ķīna)
David Navara (2734, Čehija)
Pentala Harikrishna (2734, Indija)
Jan-Krzysztof Duda (2728, Polija)
Nikita Vitiugov (2727, Krievija)
Danil Dubov (2690, Krievija)

Šaha cienītāji izbaudīs aizraujošas cīņas četrās kārtās. Katrs aplis sastāv no divām spēlēm ar klasisko laika kontroli un, nepieciešamības gadījumā, tiks noteikts tie-break.

Spēles sāksies plkst. 15.00, tās tiks pārraidītas tiešraidē vietnē www.worldchess.com, kas ir oficiālā FIDE platforma. Turklāt Rīgas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi šo turnīru var apmeklēt bez maksas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Turnīra grafiks:
12.-13. jūlijs – pirmais posts, 14. jūlijā – tie-break
15.-16. jūlijs – otrais aplis, 17. jūlijā – tie-break
18.-19. jūlijs – pusfināli, 20. jūlijā – tie-break
22.-23. jūlijā – fināls, 24. jūlijā – tie-break
21. jūlijā – atpūtas diena.

FIDE Grand Prix otrais posms norisināsies Rīgā, LNB, no 12. līdz 24. jūlijam. Detalizētu informāciju var atrast vietnē https://worldchess.com/news/2089.

FIDE Grand Prix šaha partneri Rīgā, 2019. gadā ir šādi pasaules nozīmes uzņēmumi:

PhosAgro – viens no pasaulē vadošajiem fosfātu bāzes mēslošanas līdzekļu ražotājiem,
Kaspersky – oficiālais kiberdrošības partneris,
EG Capital Advisors – kā oficiālais partneris.

***

Par FIDE
Starptautisko šaha federāciju (FIDE) tās locekļi un Starptautiskā Olimpiskā komiteja atzīst par starptautisku federāciju, kas pārvalda šahu un ir augstākā organizācija, kas ir atbildīga par šaha sportu un rīko attiecīgus čempionātus. FIDE ir ekskluzīvas tiesības organizēt sacensības šaha pasaules čempiona titulam un šaha olimpiādes.

World Chess
World Chess ir mediju uzņēmums, kuras galvenā mītne atrodas Londonā. Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) oficiālais pārraidītājs un komerciālais partneris. World Chess organizēja šaha spēles pasaules čempiona titulam Krievijā, Amerikā un Lielbritānijā. Uzņēmums organizē FIDE Grand Prix sēriju, Armagedonu – šaha līgu, pirmo šaha formātu pārraidīšanai televīzijā.

 

Papildu informācija:
media@worldchess.com