Lekcija par pareizu un mūsdienu latviešu valodu

15/03/2018
IzdrukātNosūtīt
Foto: Toms Taukulis
Foto: Toms Taukulis
1

28. martā plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā (8. stāvā) notiks kārtējais pasākums ciklā "Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze". Ar stāstījumu uzstāsies latviešu valodniece praktiķe un aizrautīga valodas attīstības vērotāja Guna Kalniņa. Laipni aicināts ikviens interesents! Ieeja bez maksas.

Valodniece uzkrājusi vērā ņemamu pieredzi darbā ar tekstiem. Kopš 1993. gada, kad iznāca žurnāla "Rīgas Laiks" pirmais numurs, viņa ir tā literārā redaktore un korektore. G. Kalniņa strādā par bērnu grāmatu izdevniecības "liels un mazs" korektori kopš apgāda dibināšanas, lasa un labo arī citus tekstus. 2017. gadā strādājusi LNB izstādes "Luters. Pagrieziens" veidotāju komandā; koriģējusi tekstus arī LNB izstādēm "Pierakstītā skaņa", "Melnās mākslas darbnīca" un "Gleznains ceļojums no Dzērbenes līdz Sicīlijai. Karls Gothards Grass". Kopš 2015. gada Latvijas Universitātes mūžizglītības projektā "Open Minded" G. Kalniņa vada kursus "Pareiza un moderna rakstu valoda – korektora padomi", no kuriem vēlāk attīstījušās apjomā nelielas praktiskas mācības uzņēmumiem, kuru darbinieki ir motivēti uzlabot savas latviešu valodas zināšanas.

Tikšanās reizē ar G. Kalniņa pastāstīs par žurnāla "Rīgas Laiks" veidošanu no lielākai daļai maz iepazītā korektora skatpunkta, dalīsies savās domās par valodas attīstību, prezentēs divas daļas no lekcijas "Pareiza un moderna rakstu valoda": "Biežākās kļūdas" un "Jauni vārdi, kas rodas reizē ar jaunām lietām".

Bibliotekāriem un citu profesiju pārstāvjiem, kuru ikdienas darba specifika saistīta ar visdažādākajām runas un rakstu valodas izpausmēm, vairumā gadījumu tās labi apgūtas. Tomēr izaugsmi piedzīvojam ne vien mēs paši, bet arī valoda, tādēļ personīgās pašapziņas uzturēšanai ieteicams ik pa laikam pārliecināties arī par savu kompetenci valodas lietojumā.

 

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv
Tālr.: 67716047, 29336112