Latvijas proklamēšanas 97. gadadienu Minskā atzīmē ar albuma "Terra Mariana" prezentāciju

25/11/2015
Izdrukāt
Foto: LR Ārlietu ministrija
Foto: LR Ārlietu ministrija
Foto: LR Ārlietu ministrija
Foto: LR Ārlietu ministrija
1
2

Šī gada 19. novembrī Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis atklāja Latvijas proklamēšanas 97. gadadienai veltītu pieņemšanu Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā (BNB). 

Uzrunājot klātesošos, Dr. M. Virsis uzsvēra, ka vēsturiskā retrospektīvā Latvijas proklamēšana ir visnozīmīgākais notikums latviešu tautas centienos pēc savas valsts. Tomēr tas nav vienīgais notikums tautas vēsturiskās attīstības ceļā, kurš, kā zināms, ir bijis garš un sarežģīts. "Vēsture ar kaimiņiem ir mūs gan vienojusi, gan šķīrusi, un šajā procesā ir bijuši saskarsmes punkti arī ar Baltkrieviju un baltkrievu tautu," norādīja Latvijas vēstnieks. Viens no šādiem saskarsmes punktiem ir vēsturiskais albums "Terra Mariana. 1186-1888", kura veidošanas iniciatore un finansētāja bija Postavos, Baltkrievijā, dzimusī grāfiene Marija Pšezdzecka (Maria Przezdiecka, 1823-1890) no Tīzenhauzenu dzimtas.

Lai iepazīstinātu akadēmiskās aprindas un interesentus Baltkrievijā ar albumu "Terra Mariana. 1186-1888", Latvijas vēstniecība organizēja semināru BNB. Semināru atklāja BNB direktors Romāns Motulskis (Roman Motulski) un Latvijas vēstnieks Dr. M. Virsis. Seminārā ar priekšlasījumiem piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, mākslas zinātniece Ruta Kaminska, Daugavpils Universitātes profesors Dr. Henrihs Soms, kā arī Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas un Baltkrievijas Valsts universitātes eksperti.

 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: embassy.belarus@mfa.gov.lv