Latvijas Nacionālā bibliotēka saņēmusi Korejas grāmatu dāvinājumu

25/06/2019
IzdrukātNosūtīt

Šī gada jūnijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) notika Korejas grāmatu dāvinājuma pasniegšanas ceremonija. Dāvināto grāmatu kolekciju ir izveidojusi Pusanas Nacionālās universitātes bibliotēka (Pusan National University Library) par godu Latvijas Universitātes un LNB simtgadei. Dāvinājums tika pasniegts Korejas Republikas vēstniecības misijas vadītāja klātbūtnē pasākumu programmas "Korejas dienas Latvijā 2019" ietvaros.

Korejas grāmatu dāvinājums turpina dažādu nacionālo bibliotēku un vēstniecību grāmatu dāvinājumu tradīciju. Kopš darbības uzsākšanas Gaismas pils ēkā LNB krājumu ir bagātinājuši grāmatu dāvinājumi no Vācijas, Baltkrievijas, Polijas, Ukrainas, Spānijas, Indijas, Gruzijas, Ķīnas, Taizemes un citām valstīm. Šādu īpaši veidotu kolekciju galvenais mērķis ir popularizēt savas tautas un valsts kultūras vērtības, valodu, vēsturi, vienlaikus tā sekmējot sadarbību un kultūras saiknes starp valstīm.

Korejas grāmatu dāvinājumā ietilpst 195 grāmatas un vairāki seno karšu un vēsturisko dokumentu faksimilizdevumi. Lielākā daļa grāmatu ir angļu valodā, daļa – korejiešu. Dāvinājumā ir grāmatas, kas domātas tiem, kuri vēl tikai uzsāk korejiešu kultūras un vēstures iepazīšanu, kā arī interesentiem, kuri apgūst valodu un padziļināti vēlas iepazīt Korejas kultūras mantojumu un mūsdienu sabiedrību. Kolekcija piedāvā ceļvežus tūristiem, grāmatas par Korejas vēsturi, mākslu, populāro kultūru, nacionālo virtuvi, redzamāko mūsdienu literatūras pārstāvju darbus un ieskatu tehnoloģiju attīstībā Korejā.

LNB jau ir sadarbojusies ar Korejas fondu (Korea Foundation) un Korejas Nacionālās asamblejas bibliotēku (National Assembly Library of Korea) bibliotēkas kolekcijas attīstībai. Pusanas Nacionālās universitātes bibliotēkas grāmatu dāvinājums ir nozīmīgs AsiaRes lasītavas krājuma papildinājums, jo pēdējos gados ir audzis lasītāju skaits, kas interesējās par mūsdienu Korejas kultūru, kā arī vēlas apgūt un uzlabot korejiešu valodas prasmes.

Visiem interesentiem ir pieejams dāvināto grāmatu saraksts ar īsu anotāciju angļu valodā par katru nosaukumu.

GRĀMATU SARAKSTS (PDF)

Ar Korejas grāmatu dāvinājumu ir iespējams iepazīties M stāva dāvinājumu ekspozīcijā.

 

Informāciju sagatavoja:
Aivija Everte
Krājuma attīstības vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: aivija.everte@lnb.lv
Tālr.: 67716005