Konference "Jaunākā literatūra"

11/04/2017
Izdrukāt
Konference "Jaunākā literatūra"
Konference "Jaunākā literatūra"
1

19. un 20. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā (-1. stāvā) notiks izglītības programma un konference "Jaunākā literatūra", kas ir daļa no Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasākumu programmas.

19. aprīlī lekcijas un diskusijas paredzētas humanitāro zinātņu bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem un vidusskolu vecāko klašu skolēniem. Teorētiskās lekcijas, praktiskie semināri un studentu diskusijas koncentrēs uzmanību uz jaunākās literatūras tendencēm un spēju ieinteresēt gados jaunus lasītājus gan Latvijā, gan pasaulē. Dalību izglītības programmā lūdzam pieteikt līdz 18. aprīlim (sigita.kusnere@lulfmi.lv).

20. aprīlī konferences programmā piedalīsies humanitāro un sociālo zinātņu jomu speciālisti, nozares praktiķi un studenti. Konferences tēmu loks aptver dažādus literatūras veidus un žanrus – tiks aplūkoti jaunākās latviešu un latgaliešu prozas un dzejas problēmjautājumi, pievēršot uzmanību arī dzejas debijām un bērnu literatūras situācijai, kā arī tiks analizēta jaunākā krievu valodā Latvijā rakstītā literatūra.

Konferences norisē paredzēts iekļaut arī atraktīvu konferences noslēguma pasākumu – "Rakstnieks satiek kritiķi", proti, rakstniece Inga Gaile, kura pavisam nesen debitējusi romānu rakstnieces statusā, ir piekritusi zināmā mērā par eksperimentu uzskatāmai pieejai – klātienē diskutēt ar literatūras kritiķiem par viņas romānu "Stikli" – mākslinieciskajām kvalitātēm, veiksmēm un neveiksmēm, valodas stilu, ritmu u. tml.

PROGRAMMA (PDF)

Vienlaikus līdz 30. aprīlim LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) krājuma izlasē "Latvijas literatūras gada balva – 2017" apskatāmas visas šī gada balvai nominētās grāmatas.

Konferenci rīko Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LFMI) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latviešu valodas aģentūru, LU Humanitāro zinātņu fakultāti, Latvijas Rakstnieku savienību, Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un LNB.

Konferences un izglītības programmas norisi finansē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, LU LFMI un Valsts Kultūrkapitālā fonds.

Konference un izglītības programma īstenota projektā "Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai" un ir daļa no "Latvijas Literatūras gada balva 2017" programmas.