Konference "21. gadsimta bibliotēka"

11/09/2018
IzdrukātNosūtīt
Olaines 1. vidusskolas bibliotēka. Foto: Miervaldis Šteinbergs
Olaines 1. vidusskolas bibliotēka. Foto: Miervaldis Šteinbergs
1

2018. gada 12. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks konference "21. gadsimta bibliotēka". Konferences sākums plkst. 10.00, reģistrācija no 9.30. Konferenci organizē LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Latvijas Bibliotekāru biedrību. Konferences mērķis ir sniegt labākās pieredzes paraugus un iedrošināt Latvijas bibliotekārus ieviest inovatīvus bibliotēku pakalpojumus bibliotēku darbā. Mērķauditorija: visu veidu bibliotēku darbinieki – akadēmiskās bibliotēkas, publiskās bibliotēkas un skolu bibliotēkas. Konferences apmeklējums ir bez maksas.

Konferences saturā iekļauti priekšlasījumi par inovatīvu un modernu bibliotēku darbu Vācijas un Latvijas bibliotēkās. Leibnica Ekonomikas un biznesa informācijas centra (Leibniz Information Centre for Economics and Business Studies, ZBW) izpilddirektors Torstens Meiers (Thorsten Meyer) stāstīs par veiksmīgo savas bibliotēkas darbu sociālajos medijos. Inovāciju un mūsdienīga darba piemērus no publiskajām Vācijas bibliotēkām sniegs Bavārijas Valsts bibliotēkas Publisko bibliotēku konsultatīvā centra (Landesfachstelle für das Öffentliche Bibliothekswesen Bayern, Bayerische Staatsbibliothek) vadītāja vietniece Ute Palmere-Horna (Ute Palmer-Horn).

Savukārt iedvesmojošos pieredzes stāstos no Latvijas bibliotēku vidus dalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latgales Centrālās bibliotēkas un Olaines 1. vidusskolas bibliotēkas kolēģi.

Konferences dalībniekiem tiks izsniegts profesionālās pilnveides apliecinājums 5 stundu apjomā.

KONFERENCES PROGRAMMA (PDF)

 

Informāciju sagatavoja:
Māra Jēkabsone
LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja
Tālr.: 67716050
E-pasts: mara.jekabsone@lnb.lv