Koncerts un izstāde "Rakstu taka"

25/10/2017
IzdrukātNosūtīt
Koncerts un izstāde "Rakstu taka"
Koncerts un izstāde "Rakstu taka"
1

2017. gada 4. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks kokļu mūzikas koncerts un izstādes "Rakstu taka" atklāšana, aicinot apmeklētājus iepazīt latviešu rakstu zīmes kā informācijas nesējus mākslā un mūzikā. Ieeja bez maksas.

Plkst. 16.30 LNB ātrijā tiks atklāta Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde, kurā būs aplūkojamas topošo mākslinieku mūsdienīgas improvizācijas par Lielvārdes jostas rakstu tēmu.

Plkst. 17.00 LNB Ziedoņa zālē apvienotā koklētāju ansambļa sniegumā izskanēs mūsdienu latviešu komponistu Ērika Ešenvalda, Raimonda Tigula un Lauras Jēkabsones mūzika.

Pasākuma centrālais notikums ir Lauras Jēkabsones pirmās kokļu simfonijas "Pasaules radīšana" pirmatskaņojums diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Par savu darbu Laura Jēkabsone raksta: "Leģendas par pasaules radīšanu ir daudz un dažādas, atkarībā no etniskās piederības un atrašanās vietas pasaules kartē. Mēs, latvieši, esam maza, bet stipra tauta, kuras izcelsme vijas caur vēsturiskiem, mītiskiem un pat pasaku stāstiem, kuru tēli, Dievs, Saule, Mēness, Māra, Laima u.c. vēl šobaltdien, caur folkloru, tautas mūziku un Dievturību dzīvo mūsu vidū. Pirmo kokļu simfoniju "Pasaules radīšana" veidos četras daļas:

1. daļa "Debesis. Auseklis"
2. daļa "Zeme. Jumis"
3. daļa "Pazeme. Māra"
4. daļa "Visums. Saule"

Skaņdarbs vēstīs par pasaules radīšanu, skatoties caur latvietības prizmu. Ritmisks, lirisks un episks muzikālais ceļojums pirmajā kokļu simfonijā."

To atskaņos apvienotais koklētāju ansamblis, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace" un solists Kalvis Kalniņš (baritons). Apvienotā koklētāju ansambļa sastāvā muzicēs Rīgas mūzikas skolu koklētāju ansambļi: "Atbalsis", "Karameles", "Liepa", "Madaras", "Vīzija", "Zeltskariņi", Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas koklētāju ansamblis, kā arī koklētāju ansambļi "Pūt, vējiņi", "Sakta", "Dzītariņi", un "Balti".

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar nodibinājumu "Kokļu mūzikas centrs "Balti"".

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Mežgaile
Pasākuma "Rakstu taka"  mākslinieciskā vadītāja
Tālr.: +371 26558317
E-pasts: ieva.mezgaile@gmail.com

Valda Bagāta
Pasākuma "Rakstu taka"  mākslinieciskā vadītāja
Tālr.: +371 29624154
E-pasts: valdabagata@inbox.lv