Klusuma un meditācijas istabas programma aprīlī

22/03/2019
IzdrukātNosūtīt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istabas (4. stāvā) pasākumu programma 2019. gada aprīlī. Dalība bez maksas.

 
3. aprīlī plkst. 18.00 saruna "Pirmslieldienu pārdomas par cerībām, mierinājumu un garīgo pārveidi" un meditācija (vada Anda Done)

Pirmslieldienu pārdomas par jauno Ketlīnas Daulingas Singas grāmatu "Uz nāves sliekšņa: vēstījums par cerību, mierinājumu un garīgo pārveidi". Pārdomās dalīsies viena no grāmatas tulkotājām Linda Straume. Pēc tam klusā meditācija kopā ar Andu Doni, Lasāla kontemplācijas skolas "Via Integralis" absolventi.

 
10. aprīlī plkst. 18.00 nodarbība "Kā savaldīt stresu?" un meditācija (vada Tanja Palma (Tania Palma, Hondurasa))

Nodarbībā ar meditācijas skolotāja no Hondurasas Tanju Palmu (Tania Mayel Palma) dalībnieki varēs iepazīties ar iemesliem, kas rada ikdienas stresu, raizes un pārdegšanu, ļaujot saprast, kā stress rodas un kādas var būt tā sekas. Tiks piedāvāti praktiski risinājumi un ieteikumi stresa mazināšanai un novēršanai, izskaidrojot, kā meditācija ietekmē prātu un var palīdzēt miera sasniegšanā sevī un mierīgas vides radīšanā sev apkārt. Tāpat arī T. Palma iepazīstinās ar dažādām meditācijas tehnikām, kuras varēs izmēģināt viņas vadītā meditācijas sesijā.

Tanja Majela Palma ir dzimusi Hondurasā. Ieguvusi bakalaura grādu mārketingā un maģistra grādu projektu menedžmentā. Tanja ir strādājusi korporatīvajā laukā vairākus gadus. Vēlāk viņa nodevās brīvprātīgajam darbam un pašattīstībai un kļuva par emocionālās veselības treneri. Šajā laikā viņa arī sāka praktizēt meditāciju, kas kļuva par lielu pārmaiņu periodu viņas dzīvē. Viņa atrada īstu laimi un mērķi dzīvei, palīdzot citiem ar meditāciju un psiholoģiju gluži kā tie palīdzēja viņai. Tagad Tanja ir meditācijas un apzinātības trenere Pasaules Miera iniciatīvas nodibinājumā (World Peace Initiative Foundation) un nesen kļuva arī par sertificētu jogas pasniedzēju bērniem un pieaugušajiem.

Viņa vada nodarbības par stresa menedžmentu, pozitīvu prātu un komunikāciju, garīgo veselību, dzīves un darba līdzsvarošanu, līderību un mieru, apzinātību biznesā, mākslas terapiju, meža terapiju u. c. tēmām. Tanja ir arī mūka Džona (kurš vairākkārtīgi jau viesojies Latvijā un LNB) studente.

Dalība bez maksas, bet vietu skaits ir ierobežots. Lūdzam pieteikt savu dalību ŠEIT vai rakstot uz agnija@wpifoundation.org.
 

17. aprīlī plkst. 18.00 saruna "Ceļš cauri Klusajai nedēļai un meditācija" un meditācija (vada Kārlis Žols)

Klusā nedēļa ir pateicīgs laiks, lai uzsāktu vai atsāktu noskaņošanos uz klusumu sevī. Par to runās un vēlāk vadīs meditāciju Kārlis Žols.

Kārlis Žols ir luterāņu mācītājs, LELBĀL Latvijas iecirkņa prāvests, pēc 15 gadu dzīves Kalifornijā atgriezies Latvijā. Kalifornijā Oaklandes Holy Names universitātē ieguvis maģistra grādu kultūrā un garīgumā. Tulkojis vairākas grāmatas no angļu uz latviešu valodu. Lasāla kontemplācijas skolas meditācijas skolotājs.
 

24. aprīlī plkst. 18.00 saruna "Es elpoju Universu un Universs elpo mani. Par elpas nozīmi meditācijā" un meditācijas ejot jeb kin-hin vingrinājumi (vada Ilmārs Latkovskis)

Elpas meditācija ir pavediens, kas savieno ķermeni un prātu, katru kā individuālu būtni ar universālo Visumu. Elpa ir ne tikai dzīvības nodrošinātāja, bet arī kosmiskās enerģijas "instruments".

Praktiskajā daļā atgādinājums par meditācijas tehnikas pamatiem, padziļinātu uzmanību pēršot elpas tehnikai. Atsevišķas meditācijas daļas tiks savienotas ar kin-hin jeb meditāciju ejot.

Ilmārs Latkovskis ir filozofs un meditācijas praktiķis ar pieredzi, Lasāla kontemplācijas skolas meditācijas skolotājs, regulāri vada meditācijas retrītus.

 

Iepriekš 10. aprīlī plānotā Mārča Auziņa nodarbība "Meditācija kā prāta un apziņas treniņš" pārcelta uz 29. maija plkst. 18.00. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

KLUSUMA UN MEDITĀCIJAS ISTABA

 

Papildu informācija:
Terēze Veinberga
Norišu centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: tereze.veinberga@lnb.lv
Tālr.: 67716063