Klusuma un meditācijas istabas jaunais skanējums

13/03/2019
IzdrukātNosūtīt
Mārcis Auziņš. Foto: Kristians Luhaers
Mārcis Auziņš. Foto: Kristians Luhaers
1

13. martā plkst. 18.00 ar Latvijas Universitātes profesora Mārča Auziņa priekšlasījumu "Meditācija un kvantu fizika" Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istaba (4. stāvā) piedāvās jauna satura programmu.

Klusuma un meditācijas istabas idejas autors Ilmārs Latkovskis uzsver meditācijas "vienojošā dziļuma" dimensiju: "Meditācija vieno dažādas garīgas tradīcijas, kuru adepti virspusējā līmenī savas ticības dēļ ir gatavi cits citam noraut galvu. Tāpat meditācija vieno zinātni, reliģiju un mākslu. Tiesa gan virspusēji reizēm var rasties iespaids, ka tās ir savstarpēji izslēdzošas lietas, piemēram, seksualitāte un garīgums."

Martā paredzēti vēl divi "jaunā skanējuma" pasākumi. 20. martā "Sievietes seksualitāte un garīgums", par ko runās kontemplācijas skolotāja Inese Ēbele. Bet 27. martā Ilmārs Latkovskis vadīs meditatīvu performanci ar Hermaņa Heses "Stikla pērlīšu spēles" impulsiem.

LNB Klusuma un meditācijas istabas regulārās nodarbības notiek trešdienās plkst. 18.00. Ieeja bez maksas. Iepriekš pieteikties, ja tas nav norādīts, nav nepieciešams.

Mūsdienu steigas ritmā, nereti – haosā, LNB Klusuma un meditācijas istabas sarunas un meditācija ir laba iespēja apstāties rimtākām pārdomām pašam par sevi un apkārt notiekošo. Klusuma un meditācijas istaba ir LNB un biedrības "Simboli un Riti" bezpeļņas sadarbības projekts, kas darbojas kopš 2017. gada janvāra. Idejas iniciators un projekta saturiskais vadītājs ir kontemplācijas skolotājs Ilmārs Latkovskis. Atsevišķās nodarbības vada dažādu nozaru lietpratēji, kuri savā ikdienā praktizē meditāciju.

 

Marta programma

20. martā plkst. 18.00 saruna "Sievietes seksualitāte un garīgums" un meditācija (vada Inese Ēbele)

Seksualitāte un garīgums – kāda ir mijiedarbība starp divām dimensijām, kuras nereti tiek pozicionētas kā pretpoli. Kādas ir seksualitātes un meditācijas attiecības?

Priekšlasījuma impulsi nāk no šveiciešu ginekoloģes un garīgās skolotājas Franciskas Boltas tekstiem par seksuālās enerģijas veidiem.

Lai gan temats tiks aplūkots no sievietes skatījuma, aicināti piedalīties arī vīrieši.

Inese Ēbele ir Lasāla Kontemplācijas skolas (Šveice) sertificēta kontemplācijas skolotāja.

Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

 

27. martā plkst. 18.00 meditācija ar Hermaņa Heses "Stikla pērlīšu spēles" impulsiem un meditācija ejot jeb kin-hin (vada Ilmārs Latkovskis)

Atkal kaut kas neparasts. Šoreiz nebūs sarunas ierastajā veidā. Tā būs meditācijas performance, kurā piedalās visi. Vairākas meditācijas savienosies ar impulsiem no Hermaņa Heses meditatīvā darba "Stikla pērlīšu spēle", kā arī ar meditāciju ejot jeb kin-hin.

Ilmārs Latkovskis ir Lasāla Kontemplācijas skolas (Šveice) sertificēts kontemplācijas skolotājs.

Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

 

Papildu informācija:
Terēze Veinberga
Norišu centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67716063
E-pasts: tereze.veinberga@lnb.lv