Ķīniešu gleznošanas studijas mākslas darbu izstāde

09/09/2021
Izdrukāt
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
1

No 15. septembra Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēkas (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) būs apskatāma ķīniešu gleznošanas studijas "Lidojošā ota" pasniedzēju un studējošo mākslas darbu izstāde "Ūdens un krāsu mīlas dziesma". Ieeja bez maksas.

Izstāde ir veltīta Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadienai. Tā būs apskatāma līdz 2021. gada 30. decembrim lasītavas DARBA LAIKĀ.

Neraugoties uz pandēmiju, "Lidojošā ota" turpināja savu darbu tiešsaistē un studenti nepārtraukti apguva divus ķīniešu gleznošanas pamatstilus. Šoreiz izstādē būs apskatāmi darbi, kas pārsvarā ir izpildīti smalkas otas jeb gunbi stilā. Tās ir garas un priecīgas stundas, ko mākslinieks pavada, strādājot pie katras līnijas un krāsas. Studijas vadītāja Jekaterīna Beļajeva ir pārliecināta, ka iedziļināšanās gleznošanas patīkamajā nodarbē ļāva studentiem vieglāk pārvarēt pandēmijas grūtības. Ar saviem mākslas darbiem autori aicina skatītāju piedzīvot ūdens un krāsu burvību.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv