Izstāde "Stikla kalns - Stikla kalnos"

16/07/2018
IzdrukātNosūtīt
Attēls: Grēta Grendaite. Darbi no cikla "Déjà vu", 2018
Attēls: Grēta Grendaite. Darbi no cikla "Déjà vu", 2018
1

Piektdien, 20. jūlijā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centra vestibilā (-1. stāvā) tiks atklāta latviešu un lietuviešu mākslinieku izstāde "Stikla kalns - Stikla kalnos". Izstāde būs apskatāma līdz 13. augustam. Ieeja bez maksas.

Mitoloģijai vēsturiski ir bijusi liela nozīme dažādu tautu ikdienā, kā arī tautas pašidentifikācijā. Varētu šķist, ka mītiskā domāšana ir nogrimusi pagātnē un šodien valda modernā, racionālā tagadne. Tomēr mītu struktūras ir neatņemama civilizācijas un kultūras daļa, tāpēc ir interesanti pētīt mīta klātbūtni mūsdienās.

Mitoloģija ir arī Latviju un Lietuvu vienojošs elements, tēlu struktūrās atrodamas daudzas paralēles starp abām baltu tautām. Izstāde izceļ priekšplānā mītus, kas eksistē neapzināti, izmantojot "stikla kalnu" kā tēlu, kas ir atpazīstams gan Latvijas, gan Lietuvas kultūras telpā un ilustrē cilvēku tieksmi uz pasakaino.

Izstādē pārstāvēti trīspadsmit mākslinieki, kuru daiļradē grafikai vai grafiskām izpausmēm ir būtiska loma, un kuru radošā darbība saistās ar naratīvu – tā analīzi, izveidi, ilustrēšanu u. tml.

Kā seismogrāfi viņi reģistrē vai nu seno mītu transformācijas mūsdienās, vai paši rada šodienai raksturīgus tēlus ar mītu palīdzību.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: 
Orūnė Raudonė
Greta Grendaitė
Jurgita Jasinskaitė
Airida Rekštytė
Sigute Chlebinskaitė
Ernests Kļaviņš
Gundega Evelone 
Liena Bondare
Lilija Dinere
Roberts Diners
Hanele Zane Putniņa
Rasa Jansone

Kuratores: Iliana Veinberga (LV), Marta Vosyliute (LT).

Izstāde norisinās starptautiska grafikas festivāla "Printmaking In Latvia" ietvaros.

Festivālu realizē biedrība "Grafikas kamera" (Latvija) un "Non grata" (Igaunija).

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nordisk Kulturfond.