Izstāde Baltijas valstu un ASV-Baltijas valstu attiecību simtgades svinēšanai

01/11/2018
IzdrukātNosūtīt
Izstāde Baltijas valstu un ASV-Baltijas valstu attiecību simtgades svinēšanai
Izstāde Baltijas valstu un ASV-Baltijas valstu attiecību simtgades svinēšanai
1

Līdz 24. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva ātrijā apskatāma izstāde, kas ir veltīta Baltijas valstu un ASV-Baltijas valstu attiecību simtgadei. Ieeja bez maksas.

Izstāde akcentē ASV un Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – diplomātisko attiecību vēstures mirkļus. Izstādi izveidoja Apvienotā Baltijas Amerikas nacionālā komiteja (ABANK) un tās mātesorganizācijas – Igaunijas Amerikas Nacionālā padome (EANC), Amerikas Latviešu apvienība (ALA) un Lietuvas Amerikas padome (LAC) pēc ASV Valsts departamenta lūguma un sākotnēji tika atklāta 2018. gada jūnijā ASV Diplomātijas centrā, ASV Valsts departamenta ēkā. Izstāde aptver trīs nozīmīgus periodus Baltijas vēsturē un sniedz pārskatu par diplomātisko attiecību attīstību starp ASV un Baltijas valstīm un atzīmē Baltijas nāciju aktīvo lomu mūsdienu pasaulē.

"Es ceru, ka, atzīmējot Latvijas simtgadi, cilvēki apmeklēs Nacionālo bibliotēku, Gaismas pili, un veltīs laiku, lai aplūkotu izstādi, kurā atspoguļota simtgadu vēsture," sacīja ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita. "Lielās depresijas, karu un okupācijas laikā mūsu transatlantiskā apņemšanās vienam pret otru nav svārstījusies. Samnera Velsa deklarācija bija spēcīgs un simbolisks šīs apņemšanās piemērs. Atzīmējot mūsu draudzības simts gadus, es sagaidu, ka ASV un Latvija turpinās būt sabiedrotie, partneri un draugi, lai stiprinātu mūsu kopējās vērtības, drošības intereses un vienotu nākotnes redzējumu."

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Preses un kultūras nodaļa
ASV vēstniecība
Tālr.: 27700416; 22078748
E-pasts: AndzansR@state.gov; StrupkaZ@state.gov

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!