Izstādē apkopoti unikāli Nacionālās bibliotēkas rokrakstu krājuma paraugi

23/03/2017
Izdrukāt
Izstādē apkopoti unikāli Nacionālās bibliotēkas rokrakstu krājuma paraugi
Izstādē apkopoti unikāli Nacionālās bibliotēkas rokrakstu krājuma paraugi
1

No 2017. gada 17. marta līdz 2018. gada 17. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva izstāžu zālēs aplūkojama izstāde "Laiku atspulgi senos manuskriptos". Tajā vienkopus redzami unikālākie paraugi no LNB rokrakstu krājuma, kurā atrodami vairāk nekā 26 tūkstoši glabājamo vienību. Skatītāja acīm atklājas ārēji spilgti raksti un attēli, slavenību autogrāfi un latviešu kultūras vēstures klasikas jaundarbu pirmteksti kā apliecinājums cilvēka radošās darbības daudzveidīgajām formām un izpausmēm. Ieeja bez maksas.

Izstādes atklāšana notiks 30. martā plkst. 17.00. Atklāšanā piedalīsies izstādes koncepcijas un tekstu autore, LNB galvenā bibliogrāfe Lilija Limane un LNB direktors Andris Vilks.

Seni raksti palīdz uzskatāmā veidā iepazīt mūsu kopīgo pagātni visdažādākajos rakursos – no valsts dzīves caur iestādes dokumentu līdz pavisam personiskai pagātnes pieredzei caur dienasgrāmatu vai vēstuli. "Arhīvi ir kādas nācijas, kāda novada, kādas iestādes memuāri. Nācija, novads, iestāde, kas nav saglabājusi savus arhīvus, ir kā cilvēks, kurš pazaudējis savu atmiņu," teicis franču arhīvists un novelists Šarls Brēbāns (Charles Braibant).

Katrs izstādē skatāmais dokuments ir kā pieturas punkts vairāk nekā piecu gadu simtu ritējumā no 14. gadsimta līdz pat mūsdienām. Eksponējamo eksemplāru hronoloģiskais princips apvienots ar tematisko, ļaujot apjaust rokrakstu piederību dažādiem laikmetiem, vienlaikus atklājot to daudzveidību.

Izstādē izmantoti materiāli no LNB un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta krājuma.

DARBA LAIKI

P.-Pk. 9.00–20.00
S., Sv. 10.00–17.00