Izdevums "Latvijas jaunākās grāmatas" pie lasītājiem ceļo jaunā veidolā

23/01/2019
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
1

Bibliogrāfijas institūts, uzsākot Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jubilejas gadu, lasītājiem izdevumu "Latvijas jaunākās grāmatas" piedāvā jaunā veidolā.

Jau atzīmējot bibliogrāfijas biļetena 300. elektronisko publikāciju, mainījās tā saturs un noformējums – tagad biļetenam ir satura rādītājs, bibliogrāfiskā informācija ir papildināta ar anotācijām, vāka attēliem un saitēm uz ierakstiem Valsts nozīmes bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā. Lai lasītājiem būtu ērtāk iepazīties ar valsts jaunākās iespiedprodukcijas klāstu, tagad izstrādāts arī jauns teksta izkārtojums.

Kā savulaik norādījusi bibliotēkzinātniece Barbara Bela (Barbara Bell), kārtējā nacionālā bibliogrāfija ne tikai ataino valsts kultūru, bet arī liecina par valsts unikalitāti, jo publicētajos izdevumos var gūt priekšstatu par reģiona raksturīgākajām iezīmēm un aktualitātēm.

LNB var patiesi lepoties ar nacionālās bibliogrāfijas datiem – tie tiek sagatavoti īsā laikā pēc publikāciju saņemšanas bibliotēkā un veidoti augstā detalizācijas pakāpē. Jaunākie dati atspoguļoti Bibliogrāfijas institūta gatavotajā informatīvajā izdevumā "Latvijas jaunākās grāmatas", ietverot ziņas par publikācijām, ko LNB saņem saskaņā ar Obligāto eksemplāru likumu. Biļetens iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada tas ir pieejams kā e-publikācija. Biļetens iznāk divas reizes mēnesī.

Abonenti e-pastā saņem paziņojumu par informatīvā izdevuma "Latvijas jaunākās grāmatas" jaunākā laidiena publicēšanu. Pieteikšanās abonēšanai: ilva.ake@lnb.lv.

Izdevums "Latvijas jaunākās grāmatas" pieejams LNB TĪMEKĻVIETNĒ.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilva Āķe
Nacionālās bibliogrāfijas eksperte
Bibliogrāfijas institūts
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ilva.ake@lnb.lv