Fonds "Viegli" aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim"

07/02/2014
Izdrukāt
Fonds "Viegli" aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim"
Fonds "Viegli" aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim"
1

Šā gada 3.maijā, latviešu dzejnieka, publicista un tulkotāja Imanta Ziedoņa (1933–2013) dzimšanas dienā, fonds "Viegli" pirmo reizi pasniegs apbalvojumu "Laiks Ziedonim" 5 nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, kā arī par dzīvi literatūrā.

Fonda "Viegli" pārstāvji šobrīd aicina ikvienu pieteikt pretendentus nominācijai "Bize" – par dzīvi literatūrā. Šajā nominācijā apbalvos par izciliem sasniegumiem un personību, radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru. Pretendenti nominācijā var būt žurnālisti, publicisti, izdevēji, tulkotāji, literatūras skolotāji, bibliotekāri un rakstniecības muzeju darbinieki – cilvēki, kuri dzīvo un kalpo literārajam vārdam. Nominācija sevī ietver arī iedvesmotājus, kuri kāda rakstnieka dzīvē un radīšanas procesā ir neaizstājami, bet paši paliek neredzami – rakstnieku mūzas.

Fonds "Viegli" aicina izcelt Latvijai piederīgos visā pasaulē – cilvēkus, kuru personības saskan ar apbalvojuma vērtībām: izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme un savpatība.

Pieteikšanās apbalvojumam notiks līdz 3.marta plkst.17:00. Pieteikuma forma un papildu informācija pieejama vietnē www.laiksziedonim.lv. Laureāti balvā saņems 3 000€, ko nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds.

 

Informāciju sagatavoja:
Ināra Kehre
Projekta "Apbalvojums "Laiks Ziedonim"" vadītāja
E-pasts: inara.kehre@fondsviegli.lv