Filmas "Homo Novus" tērpu izstāde

16/10/2018
IzdrukātNosūtīt
Filmas "Homo Novus" tērpu izstāde
Filmas "Homo Novus" tērpu izstāde
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) oranžērijā (telpā pie galvenās ieejas, 1. stāvā) LNB darba laikā bez maksas apskatāma Latvijas valsts simtgades spēlfilmas "Homo Novus" tērpu izstāde. Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas balstīta uz Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filma pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā – kopš 28. septembra.

Izstādē iespējams aplūkot nelielu daļu no tērpu mākslinieces Lienes Rolšteinas radītajiem tērpiem šai filmai. Lai mūsdienu Rīga iegūtu pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem nepieciešamo atmosfēru, tā tika papildināta ar dažādām dekorācijām un atribūtiem, kas tika veidoti gan no jauna, gan piemeklēti no visas Latvijas. Kopumā filmai no jauna tika radīti 118 apģērbi vīriešiem, 114 – sievietēm, kā arī tika izgatavotas vairākas cepures un kurpju pāri.

Izstāde bibliotēkā aplūkojuma līdz 3. decembrim.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!