Eiropas Rakstnieku padome apmeklēs LNB

02/06/2019
IzdrukātNosūtīt
Eiropas Rakstnieku padome apmeklēs LNB
Eiropas Rakstnieku padome apmeklēs LNB
1

Pirmdien, 3. jūnijā, ikgadējās Asamblejas ietvaros, Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) viesosies Eiropas Rakstnieku padomes (ERP) (European Writers' Council) biedri – gan iepazīstot bibliotēku, gan dāvinot grāmatas LNB Tautas grāmatu plauktam. Pasākumu rīko Latvijas Rakstnieku savienība (LRS), attīstot starptautisku sadarbību starp dažādu valstu rakstnieku savienībām.

Eiropas Rakstnieku padome (dibināta 1977. gadā, Berlīnē) ir dažādu autoru apvienību federācija. Tajā ir pārstāvēti vairāk nekā 150 000 rakstnieku un tulkotāju 44 literatūras organizācijās 34 Eiropas valstīs. Padomi atzīst Eiropas Savienība (ES), UNESCO un Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija. Bez Eiropas valstīm tajā ir pārstāvēta arī Baltkrievija, Islande, Norvēgija, Šveice, Turcija un Melnkalne. ERP atbalsta literatūras daudzveidību, vienlaikus veicinot izpratni par autoru lomu sabiedrībā un nepieciešamību ievērot viņu sociālās, morālās un ekonomiskās tiesības digitālajā laikmetā.

ERP piedalās prestižās Eiropas Savienības Literatūras balva piešķiršanā. Šī balva tiek pasniegta ik gadu kopš 2009. gada. To saņem 12 autori, kuriem izdotas ne mazāk kā divas un ne vairāk kā četras grāmatas. Par balvu konkurē rakstnieki no 36 Eiropas valstīm. Kopš tās dibināšanas brīža balvu ir saņēmuši trīs Latvijas autori – Osvalds Zebris, Inga Žolude un Jānis Joņevs.

ERP Asamblejā Rīgā tiks apspriesti jautājumi par autortiesībām digitālajā laikmetā, ES Literatūras balvas 10 gadu pieredze un nākotnes attīstība, diskusija par autoru e-izsnieguma (e-lending) iespējām un problēmām.

Asamblejas norisi Latvijā organizē Latvijas Rakstnieku savienība, kas ir arī ERP biedrs.

"Mums ir svarīgi, lai Eiropas vadošo literatūras organizāciju pārstāvji redzētu Latviju un pārliecinātos par plašām sadarbības iespējām," pauž LRS priekšsēdētājs Arno Jundze.

 

Papildu informācija:
Jeļena Budanceva
Latvijas Rakstnieku savienība
Tālr.: 25992627
E-pasts: jelena.budanceva@gmail.com