Eiropas Kodolpētniecības centra izstāde "CERN – zinātnes paātrinātājs"

19/04/2018
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) darbību un zinātniskajiem sasniegumiem, no 12. maija līdz 4. jūnijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā būs aplūkojama izstāde "CERN – zinātnes paātrinātājs". Ieeja bez maksas. Izstādes atklāšana notiks 14. maijā plkst. 16.30. Savukārt pirms izstādes atklāšanas plkst. 15.30 Ziedoņa zālē norisināsies arī Dr. Frederika Bordrī lekcija "CERN augstas enerģijas paātrinātāji šodien un nākotnē - inovācijas un tehniskie izaicinājumi".

Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja spert piecus soļus pretī nezināmajam, meklējot atbildes uz jautājumu, kā izcēlies Visums, un iepazīstoties ar CERN fundamentālās fizikas pētījumiem. Sperot pirmo soli, būs iespējams izzināt Lielo sprādzienu, sperot otro, varēs paviesoties daļiņu un matēriju zonā, trešajā solī varēs atklāt Visuma noslēpumus, ceturtajā – iepazīt Lielo hadronu paātrinātāju un piektajā uzzināt, kur ikdienā sastopam zinātniskos atklājumus.

Īpaši izstādē tiek gaidītas skolēnu grupas, kurām būs iespēja bez maksas gidu pavadībā izzināt CERN – ekskluzīvo augstas enerģijas daļiņu fizikas pētniecības centru, kur notiek globāli nozīmīgi atklājumi. Skolēniem skaidros daļiņu fizikas pamatprincipus un demonstrēs, kā pasaules izcilākie zinātnieki cenšas atklāt vēl nezināmas daļiņas un gūt dziļāku izpratni par Visuma izcelšanos.

Grupām pieteikšanās: rezervacija.rtu.lv

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501