Fotogrāfiju izstāde "Arktikas noslēpumi"

IzdrukātNosūtīt
Fotogrāfiju izstāde "Arktikas noslēpumi"
Fotogrāfiju izstāde "Arktikas noslēpumi"
1

Ekspozīcijas tehniskais apraksts:

  • 32 attēli + karte, izmēri – 0,75 m x 0,58 m. 5 attēli ir vertikāli, 28 horizontāli. Tie veidoti no 5 mm bieza plastikāta ar āķīti aizmugures augšpusē, vidū. Stiprināšanai pie sienas nepieciešama nagliņa.
  • Katram attēlam un kartei papildus klāt nāk atsevišķi piestiprināmi uzraksti latviešu valodā. Tie veidoti no balta putuplasta, ko pie sienas piestiprina ar gumiju vai kādu citu materiālu, kas nebojā putuplastu.
  • Informācijas panelis 0,60 m x 0,90 m veidots no 5 mm plastikāta. Panelis ir atdalīts – kreisajā pusē teksts angļu un franču valodās, labajā – teksts latviešu valodā.

Ceļojošo izstādi "Arktikas noslēpumi" veido vairāk nekā 30 fotogrāfiju, kas tapušas Kanādas Tālajā Arktikā laikā no 1969. līdz 1972. gadam, kad, studējot universitātē, fotogrāfiju autors – Džons Morisons, Kanādas vēstnieks Latvijā no 2012.-2014.gadam  – vasaras brīvlaikos piedalījās zinātniskajās ekspedīcijās. Attēlos atklājas Arktikas pārsteidzošais skaistums ar tās ledājiem, aisbergiem un mežonīgo dabu. Bildēs iemūžināts arī pētniecības darbs un pētnieku komandas sadzīve.

Džons Morisons par izstādi izsakās šādi: "Tā ilustrē to, kas mani iespaidoja visvairāk – spējā pāreja no ziemas uz vasaru gan uz zemes, gan jūrā. Tā vienlaikus šķiet dramatiska, taču ir tik neaprakstāmi skaista. Tālā Arktika ir tuksnesis bez kokiem, kas deviņus mēnešus gadā ir ieskauts sasalušā klusumā. Taču neilgajā atkušņa laikā tajā mutuļo upes, citādi vienmēr skarbajos apvidos uzplaukst savvaļas puķes, bet lapsas, muskusvērši, roņi un citi savvaļas dzīvnieki izbauda īsās vasaras dvesmu."

Izstādes nosaukums "Arktikas noslēpumi" attiecināms ne tikai uz zinātniskajām atklāsmēm, bet arī uz visskarbākās un vismazāk apceļotās pasaules daļas negaidīto skaistumu.

Pirmo reizi izstāde Latvijā atklāta 2013.gada 17.oktobrī Latvijas Dabas muzejā un ir apceļojusi virkni Latvijas vietu (Rīga, Liepāja, Jelgava, Kalnciems, Bulduri, Balvi, Ventspils u.c.). To ir apskatījuši vairāk kā  25 000 cilvēku.

Džons Morisons, Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no 2012.-2014. gadam, Kanādas ārlietu dienestam pievienojās 1985. gadā. Viņš ir strādājis Kanādas vēstniecībās Ķīnā un Japānā, un Kanādas Tirdzniecības birojā Taivānā. Viņš ir ieņēmis vairākus augstus amatus arī Kanādas Ārlietu departamentā, tostarp bijis Austrumeiropas un Balkānu, kā arī Ķīnas un Mongolijas nodaļu direktors. Tāpat Dž. Morisons daļu savas karjeras ārlietu dienestā ir pavadījis pārstāvot Kanādas intereses Krievijā, Serbijā, Maķedonijā un Melnkalnē.

 

Deponēšanai kontaktēties ar Elīnu Spranci, tālr.: 67813947, e-pasts: elina.sprance@international.gc.ca.