Bērnu literatūras centrā notiks grāmatas "Mula un portrets" atvēršanas svētki

20/10/2014
IzdrukātNosūtīt
Ilustrācijas autors: Reinis Pētersons
Ilustrācijas autors: Reinis Pētersons
1

Piektdien, 24. oktobrī, plkst. 17:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkās Bērnu literatūras centrā notiks grāmatas bērniem "Mula un portrets" atvēršanas svētki. Pateicoties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Tukuma muzeja un Mūkusalas Mākslas salona profesionālajam atbalstam, grāmatā var sastapt vairākus spilgtākos 20. gs. māksliniekus, kas radījuši portretus un pētījuši cilvēka tēla studijas Latvijas mākslā.

"Mula un portrets" ir trešā grāmata sērijā "Bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem", pirms kuras iznākušas "Ainava kopā ar mazo Mulu" un "Dzīvnieki mākslas darbos". Šobrīd tapšanas stadijā ir vēl pēdējā sērijas daļa par Kluso dabu Latvijas mākslā, kuru plānots izdot 2015. gada sākumā.

Šī un citas sērijas grāmatas domātas 5–12 gadus veciem bērniem un viņu ģimenēm. Ikvienā sērijas izdevumā galvenā varone Mula veido dialogu, liek pētīt, salīdzināt un vērtēt latviešu mākslas burvību, iesaistot bērnus radošos uzdevumos, kuri ir cieši saistīti ar konkrēto grāmatas tēmu. Grāmatā "Mula un portrets" bērni ne tikai iepazīs slavenākos 20. gs. portretistus, bet ar radošo uzdevumu palīdzību iemācīsies uzzīmēt savu portretu.

Mulas mākslas grāmatu sērijas idejas iniciatores un literāro tekstu autores ir biedrības "DROŠI un KOŠI" dibinātājas Kristīne Morozova un Inga Beitiņa, no LNMM puses trešā izdevuma veidošanā piedalījās izglītības programmu kuratore Marta Pallo, piedāvājot uzdevumu kopu un izceļot izvēlēto autoru rokrakstu spilgtākās iezīmes. Grāmatas galvenos varoņus un kopējo tēlu veidoja mākslinieks-ilustrators Reinis Pētersons.

Grāmatu "Mula un portrets" no 27. oktobra varēs iegādāties LNMM Zīmola fonda veikalos, Latvijas muzeju suvenīru veikalos, Jāņa Rozes grāmatnīcās Rīgā, kā arī citur Latvijā. Ja skolām vai mākslas skolām ir interese iegādāties izdevumu vairākos eksemplāros, lūgumssazināties ar izdevēju – Biedrību bērniem "DROŠI un KOŠI", rakstot uz e-pastu  kristine@mula.lvinga@mula.lv vai atstājot ziņu sociālā tīkla Facebook profilā https://www.facebook.com/mazaMula.

Grāmata "Mula un Portrets" iznākusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latviešu fonda, kā arī Jāņa un Dinas Zuzānu finansiālajam atbalstam.

Pasākuma programma:

  • autoru uzruna un apsveikumi;
  • interesenti varēs piedalīties portreta zīmēšanā kopā ar mākslinieci Kristīni Grauduli;
  • pasākuma norises vietā varēs iegādāties arī jaunās grāmatas.

Interesentiem, kuri vēlas piedalīties pasākumā, jāraksta Kristīnei Morozovai uz e-pastu kristine@mula.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Beitiņa
Biedrības bērniem DROŠI un KOŠI valdes locekle
E-pasts: beitina.inga@gmail.com