Atklās izstādi "Reklāmas slepenā dzīve"

24/11/2016
Izdrukāt
Atklās izstādi "Reklāmas slepenā dzīve"
Atklās izstādi "Reklāmas slepenā dzīve"
Atklās izstādi "Reklāmas slepenā dzīve"
Atklās izstādi "Reklāmas slepenā dzīve"
1
2

Otrdien, 29. novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 6. stāva ātrijā un lasītavās tiks atklāta izstāde "Reklāmas slepenā dzīve". Tā veltīta starpkaru perioda reklāmai un to veido vairāki simti mazā formāta preču un pakalpojumu reklāmas dažādos medijos. Izstādē aktualizēta tēma par dzimtes konstruēšanu reklāmās. Ieeja bez maksas.

Preču un pakalpojumu reklāmas mazās formas – pastkartes un tirdzniecības vietu plakāti, skrejlapas un katalogi, kartes un reklāmas suvenīri – sniedz unikālu ieskatu ikdienas dzīvē Latvijā starp abiem pasaules kariem. Arī toreiz pastkastītē nonāca skrejlapas un pasta katalogi, spilgtas zīmes izcēla preces veikalos un skatlogos. Reklāmdevēji meklēja jaunus veidus, kā uzrunāt arvien turīgākos, modernos pircējus, un augošā konkurence par patērētāju uzmanību lika šim žanram strauji attīstīties, radot neskaitāmas jaunas formas un oriģinālus risinājumus.

Dažādi mazo formu materiāli mūsdienu skatītājam kā spogulī sniedz iespēju saskatīt atšķirības komunikācijas kultūrā, iespieddarbu tehnikā un laikmeta dzīvē, kurā vienmēr atbalsojas arī reklāma.

Aktuālā dzimtes izpratnes un konstrukcijas tēma izstādē ļauj satikties vitālām tautumeitām ar švītīgām modes dāmām, smēķējošiem patriotiem un saldu liķieru dzērājiem. Citi eksponāti iepazīstina ar dažādiem drukātās reklāmas aspektiem: iespiedtehnikas attīstību mazā formāta darbos, pārdošanas ziņu izklāstu veikalu plakātos un skrejlapās, karšu izmantošanu mārketingā un valodas līkločiem pa pastu pasūtāmo preču katalogā, kas ved caur intīmo pie okultā.

Izstādi veido LNB sīkiespieddarbu un kartogrāfisko krājumu materiāls. Tā būs apskatāma līdz 2017. gada 30. decembrim.

Izstādes organizētājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka
Izstādes kurators: Toms Ķencis
Izstādes māksliniece: Tatjana Raičiņeca
Izstādes atklāšanu atbalsta: "Coca-Cola HBC Latvia"

DARBA LAIKI

27. VI - 31. VIII
O., C. 9.00–17.00
T., Pk. 12.00–20.00
S. 10.00–17.00
P., Sv. slēgts

1. IX - 30. XII
P.–Pk. 9.00–20.00
S.–Sv. 10.00–17.00

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv