Ārvalstu izdevēju un e-resursu veidotāju akadēmiskās kolekcijas

02/04/2020
Izdrukāt
Ārvalstu izdevēju un e-resursu veidotāju akadēmiskās kolekcijas
Ārvalstu izdevēju un e-resursu veidotāju akadēmiskās kolekcijas
1

Piedāvājam aktualizētu pārskatu par izdevēju un dažādu e-resursu veidotāju publikācijām, kuras, reaģējot uz koronavīrusa Covid-19 izraisīto ārkārtas situāciju pasaulē un mācību procesa pārtraukšanu klātienē, uz laiku ir pieejamas brīvā piekļuvē.

Pārskats ir sagatavots divos sarakstos:

  1. Izdevēji, kas ir atvēruši publiskai piekļuvei dažādu nozaru saturu (ne tikai saistīto ar Covid-19) un kuru resursu izmantošanai netiek prasīta individuāla autorizācija, piedāvājumu var brīvi izmantot ikviens. Skatīt ŠEIT (XLSX).
  2. Izdevēji, kuru resursu piekļuvei nepieciešams reģistrēties attālinātas piekļuves sistēmā, t. i., šādai iespējai var pieteikties bibliotēkas, akadēmiskās institūcijas, kas izmanto attālinātas piekļuves sistēmas. Skatīt ŠEIT (XLSX). Par attālinātās piekļuves iespējām jautāt, rakstot uz konsultants@lnb.lv.

Pārskatu ir sagatavojis ICOLC (The International Coalition of Library Consortia https://www.icolc.net/).

 
* ICOLC jeb Starptautiskā bibliotēku konsorciju koalīcija ir neformāla apvienība, kurā pašlaik ir ietverti aptuveni 200 bibliotēku konsorciji no visas pasaules gan Ziemeļamerikā, gan Dienvidamerikā, Eiropā, Austrālijā, Āzijā un Āfrikā. 2019. gadā Kultūras informācijas sistēmu centrs ir ICOLC.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv