Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – simts

Izdrukāt
Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – simts
Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – simts
1

2019. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) svin savu simto dzimšanas dienu. Tikai gadu jaunāka par Latvijas valsti, tā dibināta 1919. gada 29. augustā kā Latvijas Valsts bibliotēka. Dažādu varu gara tumsas baidīta un vairākos desmitos adrešu pierakstīta, bibliotēka piedzīvojusi krāšņu gadsimtu. Tas rūdījis, licis pieaugt un pilnveidoties. 1991. gads līdzās valsts neatkarībai sagaidīts ar jaunu nosaukumu – Latvijas Nacionālā bibliotēka, kas šodien lieliem burtiem rotā valsts galvenās grāmatu krātuves vismūsdienīgāko un augstāko virsotni – Gunāra Birkerta projektēto Gaismas pili.

Vienlaikus, turpinot valsts simtgadē iesākto, arī šogad Tautas grāmatu plauktā turpina krāties bibliotēkas viesu dāvinājumi – pašu izraudzītas un iemīļotas grāmatas, un katrā no tām – īpašs vēstījums. Zīmīgākos jubilejas dāvinājumus iespējams aplūkot, apmeklējot adresi www.tautasgramatuplaukts.lv. Turklāt arī šogad Tautas grāmatu plaukts gaida Jūsu dāvinājumus!

Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izraudzīts pupuķis (Upupa epops) – krāšņs putns, kas sastopams arī Latvijā. Svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra krājumā. Autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).

Bibliotēkas simtās dzimšanas dienas svinības notika 2019. gada 31. augustā, taču visa gada garumā bibliotēkā notiek svētkiem veltītas izstādes, konferences, koncerti un citi sarīkojumi.

LNB–100 PROGRAMMA 2019. GADA 31. AUGUSTĀ (PDF)
LNB–100 PROGRAMMA 2019. GADA 31. AUGUSTĀ, HRONOLOĢISKI (PDF)

KAMPAŅAS REZULTĀTI (PDF)

LNB LOGO

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv