Epidemioloģiskā drošība

Izdrukāt

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apmeklētājiem pieejami visi pakalpojumi, neuzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

LNB iekštelpās apmeklētājiem nav jālieto sejas aizsargmaskas.

LNB lasītavās un pasākumos nav noteikti apmeklētāju skaita ierobežojumi.

LNB netiek sniegti pakalpojumi personām, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes. LNB ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju LNB telpās vai arī aicināt tās atstāt.

Lasītāji tiek aicināti darbam LNB izmantot personīgos portatīvos datorus.

Darbam ar specializētajām audioprogrammām LNB aicina izmantot personīgās austiņas.

Par sniegtajiem maksas pakalpojumiem lasītāji aicināti norēķināties ar maksājumu kartēm.

LNB aicina apmeklētājiem ievērot epidemioloģisko drošības prasību rekomendācijas – ievērot 2 metru distancēšanos, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, un nedrūzmēties ne LNB iekštelpās, ne ārtelpās pie ieejām un izejām, pirms un pēc pasākumiem, pasākumu starplaikos. Lai novērstu apmeklētāju drūzmēšanos un nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu, LNB nodrošina apmeklētājiem divas pārvietošanās plūsmas ieejai un izejai no ēkas.

LNB apmeklētājiem tiek nodrošināti visi drošības pasākumi roku higiēnai: roku mazgāšanu var veikt tualetēs visos stāvos; ātrijā izvietoti vairāki stacionāri roku dezinfekcijas statīvi. Dezinfekcijas līdzekļi pieejami katrā lasītavā un pie multifunkcionālajām ierīcēm.

Telpu uzkopšana un virsmu dezinfekcija tiek nodrošināta vienu reizi dienā; rokturi, margas, publiskās tualetes, skapīšu telpas skapīšu durvis un rokturi, lasītavu individuālās darba telpas tiek uzkoptas un dezinficētas vienu reizi trijās stundās.

LNB telpās darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, nodrošinot nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu.