Agijas Stakas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde

18/06/2019
IzdrukātNosūtīt
Agijas Stakas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde
Agijas Stakas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde
1

No 18. jūnija līdz 6. septembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā būs skatāma mākslinieces Agijas Stakas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde. Ieeja bez maksas.

Agija Staka ir ļoti ražīga māksliniece – viņas radītie tēli pie lasītājiem nonākuši teju 200 grāmatās. Pēdējos gados ir bijušas daudzas viesošanās reizes pie lasītājiem gan lielās un mazās bibliotēkās, gan skolās visā Latvijā. Viena no lielākajām vērtībām ir mākslinieces košā, dzīvespriecīgā un detalizētā ilustrācija. Īpaši bērni vienmēr gaida tikšanos ar mākslinieci. Spilgtā atmiņā palikusi ciemošanās 2017. gada rudenī LNB Bērnu literatūras centrā, kopīgā projektā ar skolēniem no Gulbenes puses. Mākslinieces izdoma, vadot radošo darbnīcu bērniem un veidojot interaktīvus mošķīšus, kuriem kustējās rokas, radziņi, pavērās acis un mute, pārsteidza kā pieaugušos, tā mazos projekta dalībniekus. Rūpīga gatavošanās un radošs dāsnums raksturo katru no tikšanās reizēm ar lasītājiem.

Māksliniece ir beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina grafikas nodaļu un Vizuālās komunikācijas nodaļu, ieguvusi mākslas maģistra grādu 2000. gadā.

Ilustratore ir sadarbojusies ar dažādām izdevniecībām, bet kopš 2006. gada viņas otrās mājas ir apgāds "Zvaigzne ABC".

Agija Staka ir vairākkārtēja balvu laureāte – viņai piešķirta Pastariņa prēmija (2007), māksliniece nominēta Starptautiskajai Jāņa Baltvilka balvai (2010) u. c. Agija ir Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes biedre, aktīva dalībniece nacionāla un starptautiska mēroga ilustrāciju izstādēs.

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Bērnu literatūras centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv
Tālr.: 29492456